Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék neki?...

Hogyan segíthetnék neki? Félek, hogy baj lesz ebből.

Figyelt kérdés
Férjem 36 éves, évek óta antidepresszánsokat szed. (Rivotril, Hunperdal)Viszont mostanában eléggé elkezdett inni (sört) amit már az orvosa is észrevett. Havonta jár a pszichiátriára hozzá. Miért írja ki mégis az orvos a gyógyszereit? A kettő egyszerre elég veszélyes nem?
2009. ápr. 25. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

igen ez veszélyes valószínüleg az orvosának nem mesélte el, hogy néha iszik is, még ha az orvos gyanítja. szerintem menjetek együtt vissza hozzá megbeszélni a dolgot, illetve a mellékhatásokról kérdezni, hogy tisztában legyetek mindennel. ha férjed nem akar kérj egyedül idöpontot az orvostól. bár öt titoktartás köti azért az általános kérdéseidre fog válaszolni.

Esetleg gyógyszertárban vagy háziorvosnál is érdeklödhetsz.

2009. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

A sör is antidepresszáns. Mennyit iszik belőle? 1-2 szerintem inkább jó jel, hogy visszatér a világba. Főleg ha a haverjaival issza.

Nem lehetne elhagyni már a gyógyszert? Vagy valami jógával masszázzsal akupunktúrával felcserélni?

2009. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy már min.10 sört megiszik naponta. Az orvoshoz is így megy el, nem is próbálja titkolni. Már én is mondtam neki, hogy nem kellene az a sok bogyó, de az orvos csak írja és írja neki.
2009. ápr. 25. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor tudsz segíteni a férjednek, ha ő is akarja!!!

Először azt kellene megtalálnotok, hogy mi történt, ami miatt még az alkohol bódítása is kell neki, és utána lehet mindkét függőségről "leszakadni".

Őszinte beszélgetések, és nagyon sok kitartás, türelem, tolerancia kell ehhez mindkettőtöktől!

Ha az orvos meg nem együttműködő ebben (sajnos sokszor a gyógyszerleállásban nem azok), akkor keresni kell megfelelő orvost, módszert.

Ajánlom neked a [link] oldalt, van fórum rész is, ahol kétségbeesés helyett megerősítést kaphatsz, hogy végigcsináljátok.

2009. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!