Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak anyámnak?

Mit mondjak anyámnak?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom az anyám, nem tudom miért de nagyon. És utálok vele beszélni is. Egyedül nevel, apám meghalt máshoz nem fordulhatok és rről úgyis neki kell döntenie. az a gond hogy iszonyatosan rosszul érzem magam és már az öngyilkosságon is gondolkoztam. nincs már szinte egy barátom se. Mindegyik átba*szott és csalódtam bennük. új sulit kezdtem de baromira nem bírom! idegesítenek az osztálytársaim a tanárok is és nagyon sok órám van egy nap. utána már nincs időm semmire szinte. megőrülök, és nem bírom ki emberek közt. nem akarok iskolába járni magántanuló akarok lenni de anyám nem engedi.. valahogy el kéne neki magyaráznom hogy szükségem van egy pszichológusra és arra hogy magántanuló legyek. Csak ha szóba kerülne hogy pszichológushoz akarok járni már kiakadna szerintem és azt mondaná hogy majd ő beszélget velem. De inkább a halál, nem akarok vele beszélgetni. De úgy érzem hogy sokkal könnyebb lenne nekem ha otthon tanulnék. Félek sehogy sem fogja megérteni mert utál és csak rosszat akar nekem. mit mondjak neki?
2011. szept. 10. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

21:46 vagyok!

Az egyik válaszolónak!: én is hasonló helyzetben vagyok,és hiába ismerem be magamnak hogy velem van a hiba,ha egyszer senki nem vesz komolyan hogy a fejembe nem stimm valami!Nem sokat ér el az ember azzal ha saját magát ostromolja!

Kedves kérdező!Nekem is írhatsz privit!

2011. szept. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 tetris ***** válasza:

De ha tudjátok, érzitek, hogy gáz van, akkor ugyan mi akadályoz meg benneteket abban, hogy szakszerű segítséget kérjetek egy pszichiátertől?

Hát ki fog elmenni helyettetek? Mire vártok?

2011. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

(Nem akarom hogy rólam szóljon a ,,rovat,, de leírom!)

Tudom hogy nem megy el helyettem senki!De elvárom hogy komolyan vegyenek,és ,,fogják meg a kezem" és szépen mondják azt hogy akkor igen is segítünk mi is és szakember egyaránt!A másik pedig nehéz egyedül ösztönzés nélkül rávenni magam!És az utolsó pedig hogy fogalmam sincs hogy működik ez az egész!?Hova menjek,kit keressek a kórházban,mennyit kéne fizetni...egyebek!

(20/L)

2011. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 tetris ***** válasza:

Lehet keresni magánorvost, ami persze fizetős.

De ha erre nincs keret, akkor az első út a körzeti orvoshoz vezet. Ő pedig majd ad beutalót ahhoz a szakemberhez, aki a legjobb neked.

Higgyétek el, csak az első lépést nehéz megtenni. Vegyetek erőt magatokon, és ne engedjétek, hogy eluralkodjon rajtatok a lelki nyavalya. (nyavaja?)

Most mindjárt meg is tehetitek az első lépést. Például máris utána lehet nézni, hogy a körzeti orvos mikor rendel legközelebb.

2011. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
jo elfogadom félig mondjuk hogy velem van a baj. mert mondjuk nem akarok ismerkedni, elegem van az emberekből mert eddig olyan emberekkel voltam körülvéve akik bántottak (nem fizikailag tetszik érteni). A legjobb barátomba akit ovi óta ismerek is csalódnom kellet, egyedül érzem magam. Elhiszem azt hogy ha ismerkednék és szereznék új haverokat biztos lenne olyan akivel jól ellennék stb. De zárkózott vagyok nehezen nyílik meg mások előtt. Itt van az új suli, most mentem gimibe teljesen új minden senkit nem ismerek. Eddig könnyű volt nekem mert első óta együtt voltam azokkal a gyerekekkel akik az oszt.társaim voltak és az ujjakkal szembe is könnyű volt mert engem ismert már mindenki ugye. De ez most nagyon hirtelen jött és nem erre számítottam teljesen megrémített. Nem akarom végigcsinálni. Nem akarok összeszokni ezekkel a gyerekekkel, nem érdekelnek. Mások mint én, nem tudok nevetni a vicceiken, idióták. Nem mondom hogy én jobbnak tartom magamat de mégis úgy érzem érettebb vagyok.. bár lehet hogy inkább én vagyok visszamaradottabb nem tudom. És nem tudok miről beszélgetni velük. Nem érdekel hogy melyik csajt csalta meg a pasija vagy hogy melyik nem és hogy milyen cuki a mit tudom én ki. Szerintem csak hülye k**vák akik mindenkivel összefeküdnek aztán sírnak hogy kihasználták őket-.-". most komolyan nekem ezt mért kéne végighallatnom? A fiúk meg még rosszabbak de azok tényleg nagyon gyerekesek.. Nem akarok ilyen nem emberek közt lenni és nem akarok ilyen barátokat. Másik suliba se akarok menni én egyedül akarok lenni. Rosszul érzem magam társaságban, moziba meg vásárolni is inkább egyedül megyek de ha lehet inkább sehova sem megyek. Folyton úgy érzem hogy elájulok, mindig majdnem elbőgöm magam. Nem megy és feladom. De néha úgy érzem itthon se jó, amint megjön anyám én elakarok menni. Ránézni sem bírok. Nem tudom mit csináljak és ilyenkor érzem azt hogy a legjobb lenne ha nem lennék.
2011. szept. 10. 22:51
 16/20 A kérdező kommentje:
ja és még valami. Én nem tudom elintézni magamnak ezt a pszichológus dolgot. Azt sem tudom hogy ki a körzeti orvos meg hogy hol van. Időm sincs rá hogy keresgéljem. 4kor szoktam végezni a suliba plusz mire hazaérek még utána tanulnom kell mocskosul sokat. Ne várják tőlem hogy teljesen gondoskodjak magamról. Még gyerek vagyok! Igazán segíthetne ebben az anyám...
2011. szept. 10. 22:58
 17/20 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 10 évben egyszer sem voltál orvosnál? Na neee! De ha tényleg nem tudod, ki az orvosod, keresd ki a telefonkönyvből. Vagy kérdezd meg anyukádat, hátha nem harapja le a fejed.
2011. szept. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én pl tényleg elszoktam ájulni!Szó szerint!Volt már nem egyszer!Nem kívánom azt az érzést senkinek!Én ezért nem merek társaságba menni!:-S ...Körzeti orvosom még nincs mert nem rég költötem,de elintézem minél elöbb!Fizetni nem tudnám a magán p.dokit!
2011. szept. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kedves Kolompár Achillesz, kicsit lenézőnek találom a válaszát. Azt hogy nem tudom ki az és hol van kisebb iróniával mondtam. Tudom hol van bár azt hogy kicsoda most az nem tudom mert az előző dokim nyugdíjba ment. De időm akkor sincs. És nem leharapja a fejem... hanem sz*rik a fejemre. Megemlítettem már neki egyszer hogy vigyen el pszihológushoz, ugyanis ő is mondta hogy nem bírja tovább a viselkedésem és elvisz egyhez. Azóta se lett belőle semmi, mert nem vesz komolyan. Talán ha felvágnám az ereimet vagy rajtakapna ahogy megpróbálom felakasztani magam akkor elhinné hogy gáz van de így nem tudnám neki elmondani hogy baj van. A válasza olyan lenne hogy mondjuk "ilyen az élet, én is sok mindent szeretnék, ez van kicsim, nem is olyan rossz ez így" ... Amúgy a másik válaszolónak, én is azóta parázom az ájulástól mikor először elájultam a suliba. Tök gázvolt egyrészt és azóta is sokszor meg történt már, utálom a bkvt mindig attól félek hogy ott ájulok el és ha nincs ülőhely akkor nagyon kivagyok. Mégsem kérhetem el valakinek a helyét.
2011. szept. 10. 23:44
 20/20 anonim ***** válasza:

Mit számít, hogy a többi lúdtalpas mit gondol! S egyáltalán, miért kellene meghallgatnod őket?

Szerintem nem pszichológusra van szükség, vagy hogy magántanuló légy: ezek csak afféle próbatételek. Légy önálló!

Szerintem egyszerűen le kellene valahogy vezetned a feszültséget, amitől nyugodtabb lennél, és máris másképp szemlélnéd a dolgokat!

Próbálj ki egy küzdősportot! A Jeet Kune Do-t nagyon tudom ajánlani: egyszerű, hatékony, és rendkívül sokrétű. Feszültséglevezetésnek tökéletes!


[link]

2011. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!