Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak anyámnak?

Mit mondjak anyámnak?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom az anyám, nem tudom miért de nagyon. És utálok vele beszélni is. Egyedül nevel, apám meghalt máshoz nem fordulhatok és rről úgyis neki kell döntenie. az a gond hogy iszonyatosan rosszul érzem magam és már az öngyilkosságon is gondolkoztam. nincs már szinte egy barátom se. Mindegyik átba*szott és csalódtam bennük. új sulit kezdtem de baromira nem bírom! idegesítenek az osztálytársaim a tanárok is és nagyon sok órám van egy nap. utána már nincs időm semmire szinte. megőrülök, és nem bírom ki emberek közt. nem akarok iskolába járni magántanuló akarok lenni de anyám nem engedi.. valahogy el kéne neki magyaráznom hogy szükségem van egy pszichológusra és arra hogy magántanuló legyek. Csak ha szóba kerülne hogy pszichológushoz akarok járni már kiakadna szerintem és azt mondaná hogy majd ő beszélget velem. De inkább a halál, nem akarok vele beszélgetni. De úgy érzem hogy sokkal könnyebb lenne nekem ha otthon tanulnék. Félek sehogy sem fogja megérteni mert utál és csak rosszat akar nekem. mit mondjak neki?
2011. szept. 10. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
szerintem azért nem akarja hogy magántanuló legyél, mert nemakarja hogy az a kevéske szociális életed is elvesszen.
2011. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy..?
2011. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Van iskolapszichológus is.
2011. szept. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok!Én is gyűlöltem suliba menni mert örökké cseszegettek a tanárok,az oszt.társak kész dedó,és nem bírtam idegileg!Aztán anyám döntése nélkül ott hagytam a sulit!(Persze te ne ezt tedd!Valahogy old meg egyedül hogy magántanuló legyél!Bár ahoz nem tudom mi kell!Vagyis csak annyit hogy különös okok miatt lehet csak az vki!(Én is az akartam lenni!)Ha anyud nélkül nem lehetsz magán tanuló akkor legalább a pszihiátert intézd el!(Akkor már előrébb vagy és jobban leszel!)Ahoz nem kell a beleegyezése hogy kezeltesd magad!...Jelenleg én még nem jutottam el psziho dokihoz de nekem is kéne már mennem!Csak halogatom!Amúgy dettó én is olyan viszonya vagyok anyámmal mint te!(apummal elváltak!)20év alatt tönkre mentem mellette!:-S

Ne kérd a véleményét,ha tudod hogy ellenzi amit szeretnél!Légy ,,önálló"!

Remélem picit segítettem!?Fel a fejje!Az öngyilkosságon pedig ne gondolkodj!!!Nem ér annyit!

2011. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kolompár Úr!

Nem minden suliban van!...

2011. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 tetris ***** válasza:

Úgy látom mindennel és mindenkivel bajod van. Akkor ez nem azt jelenti, hogy a fejedben nincs igazán rend? Mielőtt a sulit otthagynád, a pszichológussal kellene megtanácskoznod a dolgot. Ha még gyerek vagy, akkor a körzeti gyermekorvos adhat beutalót a gyermekpszichiátriára.

Hidd el, nem az iskolatársaiddal, a tanárokkal, az emberekkel, nem édesanyáddal van baj, hanem veled. A te fejedben kellene rendezni a kusza gondolatokat, hogy kibékülj a világgal, és önmagaddal. Ha a körzeti gyermekorvos is javasolja a pszichiátert, akkor édesanyád is biztosan belátja, hogy tényleg ez lenne számodra a kiút a gödörből.

2011. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok (lány). és persze velem van a baj meg minden blablabla és a sulit nem kéne otthagynom de igen szerintem igen mert nem fogom így bírni idegileg legalább 1 évre tudnék otthon maradni vagy ilyenek nem tudom sajnos hogy megy ez, de anyámból akkor is elegem van és egész életembe nem láttam azt hogy tényleg foglalkozna velem csak abba az irányba visz ami neki kényelmes és bemeséli nekem hogy az nekem is jó...
2011. szept. 10. 22:08
 8/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol laksz?
2011. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 tetris ***** válasza:

Látom, nem hiszel nekem. Akkor másképpen kérdezek. Mondd csak! Van-e világon csak egyetlenegy ember, akivel jóban vagy, akivel meg tudod beszélni a gondjaidat, akiben megbízol, akit szeretsz, s aki viszont szeret? Mert ha nincs egy ilyen ember sem, akkor a hiba nem a környezetedben keresendő, hanem nálad.

Az már fél gyógyulás lenne, ha elismernéd, bevallanád önmagadnak, hogy valami nálad nem stimmel. Valamiért sündisznóállást vettél fel, nem engedsz közel magadhoz senkit, mert haragszol a világra. Ebben tudna segíteni a pszichiáter, hogy közösen kibogozzátok a szálakat.

Ettől még nem vagy te elmebeteg, vagy bolond. Az ember lelke ugyanúgy megbetegedhet, mint a teste. Érzékeny vagy és sebezhető, mint mindenki. Fogadd ezt el.

2011. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
velem is ez van, szóval ha szeretnél, írhatsz privátot. amúgy a magántanulóságot nem fogják engedni, mert ahhoz nagyon különleges ok kell. nagyon nehéz megoldani.
2011. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!