Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A maszti lehet jótékony...

A maszti lehet jótékony hatással a mentális egészségre?

Figyelt kérdés
Van, amikor rossz pillanataim vannak, szorongok, szívdobogásérzésem van... na ha akkor összeszedem magam, ellazulok, és nekiállok masztizni amíg 4-5 orgazmust el nem érek, akkor szinte teljesen megkönnyebbülök, jobb kedvem lesz, nyugodtabban alszom...:) Én úgy tudtam, hogy ez inkább a szexnél működik, csak azt még nem tapasztaltam meg, mert csak egy emberrel voltam, és vele nem volt jó kicsit sem, mert nem volt meg az összhang... Meg úgy tudtam, hogy az ilyenfajta feszültséglevezetés inkább fiúkra jellemző.:P Hosszú távon ez javítja a mentális/lelki épségem?
2011. aug. 11. 02:40
 1/8 anonim válasza:
Hasonló az alkoholhoz. Ezek csak pillanatnyi örömök, hosszútávon nem megoldás. Függőséget is okozhat, amiből nehéz kimászni.
2011. aug. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző: Mégiscsak jobb, mintha a feszültséget droggal vezetné le.

Kérdező: Masztizz nyugodtan, de azért ésszel. Minden nap egyszer bőőven elég. Egyébként meg csak azért hiszik azt, hogy a fiúk masztiznak, mert a lányok titkolják ;)

2011. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs benne rendszer, hogy mikor csinálom... Valamikor napi többször, valamikor hetekig nem, mert nem kívánom, eszembe sem jut...:)
2011. aug. 11. 12:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Második! Te le vagy maradva! A lányok nem tesznek ilyet, nem masztiznak, nem büfiznek, nem pukiznak! ;) :)
2011. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szexualitás pont ugyanolyan fontos egy nőnek, mint egy férfinak. Évszázadok alatt kialakult, hogy az a társadalmilag elfogadott, hogy a férfiaknak vannak ilyen igényei a nőknek pedig nincsenek, de ez a felfogás nem állja meg a helyét. Pszichológiailag ugyanúgy szükséglete egy nőnek a szex, mint egy férfinak, hiszen gondolj csak bele, hogyha csak a férfiaknak lenne késztetésük a szexre, akkor vagy kihalt volna az embereiség, vagy minden gyerek nemi erőszakkal fogant volna... Nyilvánvaló, hogy mindkét nem ugyanannyira igényli.

És igen, jót tesz a mentális egészségnek, hiszen így legalább egy dologgal kevesebbet fojtasz el magadban...

2011. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Előző: gondold végig, hogy mit írtál mert ellent mondtál önmagadnak. Tehát a nőnek és férfinak is igénye a szexualitás. Ha nem lenne, akkor erőszak eredményei lennének a gyerekek. A szexualitás nem csak utódnemzésre van, hanem pusztán fizikális örömszerzésre is. Nos, ha maszturbál valaki, akkor gyakorlatilag azt mondja magában, hogy nem kell nekem a másik nem amikor én is ki tudom elégíteni saját magam. Akkor most azért van a férfi és a nő, hogy kielégítsék egymást kölcsönösen, vagy a férfi a nőnek csak spermadonor?
2011. aug. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző: te gondold át, hogy mi a JELENTÉSE annak, amit írtam. Mindenki tudja, hogy a maszturbáció nem tudja helyettesíteni a valódi szexet. Viszont a szexuális étvágyat ideiglenesen ki tudja elégíteni, tehát ideig óráig helyettesíti. És mivel a szaporodáshoz az szükséges, hogy a férfi és a nő is vágyjon a szexre, ezért egyformák a két nemnél ezek a vágyak. Nem tudom ezen mit nem értesz...

Itt most nem volt szó spermadonorságról, pszichológiáról beszéltem... A párvlasztásban persze nem ez az egyetlen tényező nyilván, még az állatvilágban sem, de most mi a szexualitásnak csak erről a szegmenséről beszéltünk. Ha nagyon hülye vagy nem kell hozzászólni, ennyi...

2011. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az ókorban a hysteriát kézrátétellel (ha érted mire gondolok) gyógyította az orvos, szóval igen- jót tehet
2011. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!