Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hatása a babára?

Lehet hatása a babára?

Figyelt kérdés
25 hetes terhesen, múlt héten tanúja voltam egy borzalmas vonatbalesetnek, ami nagyon megvisel(t). Azért a múltidő, mert akkor egy-két napig rajtam volt a sírás, és most már "csupán" napi hússzor eszembe jutnak a képkockák és ha a sínek felé megyek kissé pánikolok, azaz remegek, félek hogy megint valaki rámegy a sínekre pont mikor ott vagyok és újra végig kell ezt néznem. Azt hiszem nagyon sokára fel fogom tudni dolgozni, de azt nem tudom ebből a baba vajon mit érzett meg, vagy míg próbálom magamban elrakni a dolgot, az az időszak is nem árt e meg neki. Vagy forduljak orvoshoz? :-(
2011. aug. 8. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jót az biztos,hogy nem tesz neki,ha te stresszelsz.Beszéltél már erről valakivel,aki közel áll hozzád? Próbálj megnyugodni,ezek a balesetek sajnos megesnek,örülj ,hogy nem veled történt,foglald le magad valamivel,hogy ne gondolj rá.Ha minden kötél szakad,fordulj pszichológushoz a stesszkezelés miatt.
2011. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt nehéz lesz kiheverni...

[link]


De igyekszem lekötni magam.

2011. aug. 8. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szükségét érzed, beszélgetés szinten fordulj pszichológushoz, ha anyagilag megtudod engedni magadnak, de mesterséges szerekhez ne fordulj.
2011. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Beszélj a történtekről, olyanokkal, aki közel állnak hozzád, igyál citromfű teát vagy átmenetileg szedhetsz napi 1-2 citromfű kapszulát is.


Ezt szabad terhesen is és nagyon jól ellazít, megnyugtat és ideg erősítő hatása is van:

[link]


Én is ezt szoktam szedni, 3 doki is rábolintott, hogy szabad. Ártani nem ártasz vele a babának és könnyebben át fogod vészelni az elkövetkező néhány hetet, ameddig fel nem tudod dolgozni az átélt traumát.


36 hetes km

2011. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. aug. 11. 06:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!