Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulási gondok, életképtelenség?

Tanulási gondok, életképtelenség?

Figyelt kérdés

Mindig is voltak tanulási gondjaim(is), és már nem vagyok gyerek . Most elkezdtem tanulni egy nyelvet mert nagyon megtetszett. Viszont nem bírom a terhelést.

Sajnos anyagilag mind a mai napig nem vok független .Csúnya szóval élve eltartanak .De már úgy érzem képtelen lennék arra h én helytálljak valahol. Amikor próbálkoztam mindig visszadobott az élet ebbe gödörbe ,h én úgyse vagyok képes.. :(


Nem tudom h a környezetem tett ilyenné ,vagy pszichikailag mindig és életképtelevoltam csak 'mázlim'volt (amit csak látszatra igaz ,mert sosem szeretett iagzán senki ) Kívvül persze minden olyan ideális :s ..a mocskos álarcosdi ebben amai vilgában ..


a nyelvre visszatérve ..jelentkeztem egy intenzív kúrzusra de szét zuhantam megint úgy érezm képtelen vagyok tanulni a künyvre se bírok nézni ,hányingerem van csak rossz gondolataim vannak ,sírhatnékom van ,fura fejfájásom és legszívesebben csak aludnék..


Nem tudom h amitt van e mert nem én dolgoztam meg a tanfolyam összegért -és persze azért ott van az a cinikusság -"h nahh valszeg úgyse sikerül neki már megint." (mert a családunkban csak 1db okos van aki eltart mindenkit)


Vagy tényleg rettegek attól h órákat kell egyhelyben ülnöm és emiatt estem ennyire kétségbe ?


Régen pánikos voltam ..és bizonyos körülményeknél ,nagy nyomásnál stressznél ,monotonitásnál előjön újra..


Mi a véleméynetek hogyan lehet kilépni ebből az élethelyzetől ?


Képes leszek megcsinálni a tanfolyamot ? V inkább hagyjam a fenébe?:(


honnan tudhatom meg h alkalmas vagyok e normális emberként RENDSZERES monotonitást tűrő munkát végezni ?


Kérlek írjatok .


2011. júl. 17. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
már bocs, de jó nagy hülye vagy! biztos kapnád tőlem az ívet, ha az én pénzemmel játszadoznál így! egy kurzus nem pár ezer forintban van! Mégis hány éves vagy, hogy ilyen remek a gondolkodásod? nem így kell hozzáálni! Hanem: Azt mondják, h nem sikerül, mert egy okos van a családban, akkor azért is megmutatom, hogy van még egy! Erőltesd meg magad és tanulj! ne aludj! kávézz! mozogj előtte! tanulás közben fél óránként járj egyet a lakásban, aztán tanulás újra. (de ha nincs kedved segédmunkásokra is szükség van...az talán menne, nem?)
2011. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálkozhatnál egy pszichológussal.


Viszont, ha jól sejtem egyébként nem csinálsz semmit. Szerintem ebből kéne erőt meríteni, hogy nincs veszítenivalód, ha elkezded a tanfolyamot. Sőt, jót tesz ha valami kimozdít, célokat állít eléd. Annál nagyobb baromság nincs, ha be van fizetve valami, és el sem mész. Inkább menj el, és ha nem bírod, legfeljebb fölállsz, eljösz. (Persze, ha rosszul vagy, nem ha már nincs kedved tovább ülni a seggeden, mert "úgysem sikerül".)

Egyébként én fejet hajtok a mentális betegségek előtt, elhiszem (tudom), hogy valamivel nem lehet mit kezdeni, szorongás, rosszullét stb. azért gátolja a szabad akaratot. Viszont,abban is hiszek, hogy valamit az ember "jódolgában" enged meg magának. Ha neked is gondoskodnod kéne másokról, vagy csak magadat eltartani, biztos nem filóznál arról, hogy "egyáltalán alkalmas vagy e rendszeres, monotonitást tűrő munkát végezni", pláne, ha nem voltál ilyen helyzetben. Miért kell előre ilyen gondolatokkal elvágnod magad? Ennél nagyobb butaság nincs!

2011. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Ha tudnám a segédmunkás lét a boldogságom záloga komolyan nem haboznék .Most vagyok egy társadalmi alsó kp osztály szinten ez pont elég egy minimális látszat mutatásra, és arra h lássam mennyire lenéztek minket is anno mikor a családomban az az egy ember elkezdte felküzdeni magát. Volt h nélkülöztünk keményen,és tudom milyen az az oldal . Valahogy sehova nem tartozni a legrosszabb.


ami a rendszeres munkavégzést illeti ..van h egy nap megváltanám a világot akkor ez tart 2-3 napig ..aztán totális apátia ,letargia ..mert gyűlölöm azt amiben élek .Hogy nem tudok változtatni semmin az emberi kapcsoltaimon .Semmin. olyan mintha valami "varázslat" áldozata lennék -akár mit csinálok ua a vége. magány . boldogtalanság.

2011. júl. 17. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod nem vagy képes rá, vagy ha azt mondod képes vagy rá, akkor is igazad van.


Ha igazán akarod képes vagy rá, ha nem akarod igazán, akkor a Jóistenke se fogja a nyelvet a fejedbe verni.


Ha meg mások azt mondják, neked úgyse sikerül, törekedj arra hogy bebizonyítsd, hogy igenis okosabb vagy, mint amilyennek hisznek. Ez kitartást fog adni! :)

Képzeld csak el mekkorát fognak nézni, ha megcsinálod a nyelvvizsgát!


Amúgy milyen nyelvet tanulsz?


A munkáról meg annyit, hogy ha rá vagy szorulva, a legmonotonabb munkának is örülsz hoyg van, mert kell a pénz, és eszedbe se jut hogy nem vagy rá képes. Mert muszáj csinálnod, egyik napot a másik után.


De ha nem vagy rászorulva, a legjobb munkahely is nyűg, mert nem függ attól a pénztől az életben maradásod.


A monotonitásról meg csak annyit: mindig csak a következő órát kell túlélni. Így elmennek a napok. :))

2011. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami a nyelvet illeti:

Egy év alatt nem nagyon tudok 500 szónál többet megtanulni. 10-12 év tanulás után sem tudok folyékonyan beszélni egy nyelvet. Mégis sikerült megcsinálnom a német nyelvvizsgát 15 év után. Ne aggódj!

2011. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!