Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fokozódik a tanulási...

Miért fokozódik a tanulási teljesítményem, ha szorít az idő?

Figyelt kérdés
Valahogy soha nem voltam képes a hosszadalmas kiegyensúlyozott tanulásra, nem tudok magolni, de amikor vagy eleve szűkös az idő, vagy valami miatt húzódik, jobban tudok koncentrálni, jobban megmaradnak bennem a tanultak a vizsgáig. Mitől van ez?
2010. szept. 19. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó neked...:) Én így csak mindent elfelejtek sajnos. Biztos erősebb menned a vizsgadrukk. :D
2010. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
az agyad tudat alatt tudja, hogy már nem tudod tovább halogatni, tanulnia kell
2010. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A benned lévő drukktól van ez,hogy jobban koncentrálsz és hogy jobban fog az agayad!
2010. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Az egyetemen minden egyes zárthelyi vagy vizsga után megfogadtam, hogy következő alkalommal nem így lesz, de sosem sikerült betartani. Államvizsgára az utolsó 5 tételt aznap reggel néztem át. Persze ennek ellenére jól ment az egyetem, mert nekem is szinte minden megmaradt a fejemben a rendelkezésre álló idő okozta stressz hatására. Képes voltam az utolsó napokban reggeltől éjszakáig tanulva rengeteg infót elraktározni. Szerintem ez nem betegség, ez adottság :)
2010. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nem is nagyon tudnám jobban beosztani az időmet, érettségire ugyanígy készültem fel anno, esetleg az, hogy figyeltem órákon, mint főiskolán is, segített kicsit, de középiskolában is suli mellett tanfolyamra jártam, hogy meglegyen a nyelvvizsgám, még nyaralni se volt időm, most államvizsgám lesz, az utóbbi éveket munkával töltöttem a tanulás mellett, nem diákmunka, hanem állandó 6-8 órások, részben fizikai, plusz a családban folyton balhé is van (érettségi előtt is volt), ami akadályoz a folyamatos hosszadalmas tanulásban.

Valahogy már erre állt rá az agyam, hogy a rövidtávú memória aktívabban és hatékonyabban működik.

Fura egyébként, hogy ezt pont nem tanácsolják, mert állítólag nem marad meg tartósan, de mai napig emlékszem, miből érettségiztem le (kitűnőre mellesleg).


Nem vagyok amúgy lusta, csak soha nincs hosszú távon olyan nyugalmam, amiben lehetne tartósan tanulni.

2010. szept. 19. 23:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként pl. most is készülök a tételekkel, most van csend, már alszik a család (sokat fáj a fejem, amikor vitáznak), napközben ez nem megy így.
2010. szept. 19. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Hehe,jó látni,hogy nem csak nálam van igy,hogy utolsó pillanatban tanul,készül a vizsgákra...!Bár én is mindig megfogadom,hogy nem igy lesz,legközelebb időben tanulok,de soha nem jön össze,ez az én karmám:s
2010. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!