Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges, ha sok cselekvést...

Beteges, ha sok cselekvést azért végzek el (vagy éppen nem végezhetek el), mert azt hiszem, hogy ezzel befolyással vagyok a jövőmre?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta van egy problémám. Ha valamit nagyon szeretnék, akkor úgymond kínzom magam. Kitalálok dolgokat, amiket nem tehetek meg, illetve amiket meg kell tennem. Például nagyon jó jegy kellett, akkor kitaláltam, hogy akármennyire is fáradt vagyok, nem ülök le a buszon. Vagy például mindennap kétszer le kellett zuhanyoznom, amikot a tesóm bukásra állt egy tantárgyból.(egyébként nem szeretek zuhanyozni) Vagy nagyon szerettem volna, ha sikerül a forgalmi vizsgám, ezért nem kötöttem össze a hajamat, amíg tanultam vezetni (pedig utálom kibontva). Vannak visszatérő dolgok is. Ha nem annyira fontos dolgot szeretnék elérni, akkor "csak" olyanokat találok ki, hogy felkelés után 10-szer kopognom kell az asztalon, vagy a kávémat pontosan 19-szer megkervnem. És azt gondolom, hogy ezekkel be tudom folyásolni a jövőmet. És egyre több ilyen "stikkem" lesz. Most például egy fontos kérdésre várt válasz miatt (szerelmi kérdés) édességtilalmat vezettem be, nem maszturbálok, pedig nagyon kívánom. Kitaláltam, hogy tangát kell hordanom, pedig utálom azt is, meert úgy gondolom, hogy így olyan választ kapok, amit szeretnék. Ez már beteges? Ezzel elmenjek orvoshoz? VAgy próbáljam leszoktatni magam?


Beszólásokat légyszíves kerüljétek.


A válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 31. 21:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak babonás vagy.
2009. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!