Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges, ha sok cselekvést...

Beteges, ha sok cselekvést azért végzek el (vagy éppen nem végezhetek el), mert azt hiszem, hogy ezzel befolyással vagyok a jövőmre?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta van egy problémám. Ha valamit nagyon szeretnék, akkor úgymond kínzom magam. Kitalálok dolgokat, amiket nem tehetek meg, illetve amiket meg kell tennem. Például nagyon jó jegy kellett, akkor kitaláltam, hogy akármennyire is fáradt vagyok, nem ülök le a buszon. Vagy például mindennap kétszer le kellett zuhanyoznom, amikot a tesóm bukásra állt egy tantárgyból.(egyébként nem szeretek zuhanyozni) Vagy nagyon szerettem volna, ha sikerül a forgalmi vizsgám, ezért nem kötöttem össze a hajamat, amíg tanultam vezetni (pedig utálom kibontva). Vannak visszatérő dolgok is. Ha nem annyira fontos dolgot szeretnék elérni, akkor "csak" olyanokat találok ki, hogy felkelés után 10-szer kopognom kell az asztalon, vagy a kávémat pontosan 19-szer megkervnem. És azt gondolom, hogy ezekkel be tudom folyásolni a jövőmet. És egyre több ilyen "stikkem" lesz. Most például egy fontos kérdésre várt válasz miatt (szerelmi kérdés) édességtilalmat vezettem be, nem maszturbálok, pedig nagyon kívánom. Kitaláltam, hogy tangát kell hordanom, pedig utálom azt is, meert úgy gondolom, hogy így olyan választ kapok, amit szeretnék. Ez már beteges? Ezzel elmenjek orvoshoz? VAgy próbáljam leszoktatni magam?


Beszólásokat légyszíves kerüljétek.


A válaszokat előre is köszönöm!


2009. márc. 31. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszólásképpen írom,de ez valamiféle kényszeres cselekvések sorozata,én mindenképpen orvost ajánlom,mielőtt eldurvul és esetleg az egész napod és életed efféle "stikkekből" fog állni.
2009. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Én is csináltam már ilyesmit, nincs ebben beteges, inkább játék, az ember a saját határait, kitartását teszteli vele. Amíg ártalmatlan dolgokra kényszeríted magad, nem lehet tőle az égvilágon semmi bajod, sőt az akaraterőt kifejezetten fejlesztik ezek a magadnak tett apró ígéretek. Esetleg továbbfejleszthetnéd azzal, hogy olyan dolgokra veszed rá magad, aminek haszna is van. Tangabugyi helyett pl. megtanulhatnál naponta 10 olasz szót, vagy futhatnál hetente 10 kilómétert.
2009. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy betegség.Nem tudom láttad -e a Tök alós 2 Európai turné című filmet.Igaz az eg yvígjáték,de ott a főhős egy ilyen kényszercselekvési problémákkal küdő lányba szeretett bele.
2009. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, áldozatot akarsz hozni a cél elérése érdekében. De a fent leírt "áldozatok" értelmetlennek tünnek számomra. Talán célszerűbb lenne a cél elérése érdekében lényegesebb áldozatokat hozni. Például a szerelmi kérdésben kedvesnek és figyelmesnek lenni a szerelmedhez. A jó vizsga érdekében többet gyakorolni, a tesód jó jegye érdekében segíteni neki tanulni. stb. Így értelmet nyer az áldozatod. Ténylegesen befolyásolni fogod a jövődet, nem csak a sültcsirkét várod. Gondold meg!
2009. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen betegség, fordulj pszichológushoz.

Lehet, hogy elmúlik magától, de az is lehet, hogy fokozódni fog, és 1-2 év múlva annyira eldurvul, hogy ez irányítja az életedet.

Egy ismerősömnél pl. tudathasadásba fordult, állandóan kukorékolnia kellett (nyilvános helyen is), mert úgy gondolta, hogy a világ elpusztul, ha ő ott és akkor nem kukorékol.

Viccesnek tűnik, de emiatt kellett neki otthagyni az egyetemet.

2009. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Ugyan már ebben semmi beteges nincsen! Csak az mondja aki világ életeben teljesen unalmasan és átlagosan élt. Ne is figyelj rájuk! Nekem is voltak ilyen hülyeségeim! Gyerek és tinikoromban. Gyerekkoromban mindig át kellett lépnem az összes repedést a járdán és nem érdekelt, hogy hányX szóltak rám, hogy közlekedjek rendesen. Tinikoromban inkább ezek az apróságok, amiket írtál, a kopogtatás, valamilyen cselekvésnek a számolása, pl. a te kávékeverésed. Ez egyáltalán nem beteges, levezet vele az ember valami belső feszültséget. Van aki a kezét vágdossa, van aki próbál acélbetétes bakancsban úgy járni mint ha balerinacipő lenne a lábán. Mindenkinek vannak stikkjei. Csak tudatosítsd magadban, hogy ha túlzásba esel és ezt tudod is magadról az már betegesnek számít.

Szóval az addig oké, hogy tudat alatt te tudod, hogy ha valami rossz történik veled, jön majd valami jó is, ezért elviseled a tangát. Ebben még nincs semmi beteges. Az lenne az ha mondjuk tűket raknál bele, vagy hasonló.

Szóval ne aggódj, ilyen kis hülyeségekkel még szoktatod is magad az új dolgokhoz.

Biztos idővel el fogod ezeket hagyni, most 20 éves vagyok és ezeket a stikkeket már rég elhagytam. Mostanában új szenvedélyem van, ha éppen nincs mi lekösse a figyelmemet számolok. Ablakokat, lábakat, fejeket, csíkokat a falon. Legalább tornáztatom az agyam:)

2009. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kényszerbetegség, menj pszichiáterhez, mert egyre több ilyened lesz, és egyszer csak azt veszed észre, fél napod ezzel tellik hogy 19x keverem balra, aztán jobbra, aztán kopogtatok, dobbantok, kacsintok.... stb.

Lehet hogy gyenge nyugtató is jó lenne.

2009. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja persze, tömjük egyből gyógyszerrel.. Az mindent megold ám!
2009. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem tömni... de néha nincs más választás...
2009. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még csak nem is beteg:D
2009. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!