Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tanítják meg a...

Miért nem tanítják meg a gyerekeket meditálni?

Figyelt kérdés
Bizonyára egész életükben hasznát vennék.
2007. júl. 5. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Mert meg mindig nem elfogadott teny a meditacio,gondolj bele hàny szuklatokoru szulo kelne ki magabol ha mar az ovodaban bevezetnek a meditalast.Nem rossz otlet pedig,az ember gyermekkent a legfogekonyabb,a meditacio pedig pozitivan befolyasolna a gyermekek mentalis egeszseget es fejlodeset.Ha van gyermeked tanitsd meg rà Te!

Udv:Timi

2007. júl. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekeknek életkori sajátosságuk, hogy nagyon sokat mozognak, képtelenek pár percnél többet csendben, a fenekükön ülve eltölteni. Éppen ezért nem hiszem, hogy képesek lennének megtanulni meditálni, számukra ennek nincs semmi értelme, nekik ez csak unalmas tevékenység lenne.
2007. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Mivel a meditálás a keleti filozófiákhoz köthető, világnézetileg semleges iskolákban nem lehet tanítani. Én sem örülnék neki, ha gyerekemet kötelezően meditáltatnák, pedig nem tartom magam szűklátókörűnek.

Akinek erre van igénye, biztos talál rá alkalmat iskolán kívül, vagy meg tudja rá tanítani otthon.

2007. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

aki feltette a kérdést, meditálsz?

ha igen tudnád a választ is...

2007. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

tanítják!


legalábbis jobb iskolákban


nem kell a tanárokna fogni

a szülő is tud venni egy jó meditálós könyvet(amit esetleg ajánlottak)

és esténként vagy amikor idő van akk segyt a gyereknek h megtanulja


nekem 0adik évfolyamon tanítják


de kisebb koromban anyukám is tanított


am meg kinek kellene megtanitani?a tanárnak?sztem egy osztályban sem lehetnek annyira nagyon fegyelmezettek az gyerekek h közösségben csendben tudjanak lazítani(esetleg 15éves kortól)


elötte a gyerekek még úgy sincsenek túl nagy stressznek kitéve


ha meg nem tanítják de szüksége van rá(ha tudja h szüksége van rá) akk (egyértelmü h már elég nagy ahoz) tud egyedül is meditálni


annyira nem nehéz az "alapját" kitanulni


kaphat könyvet is ahol le van írja


ennyi

2008. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
20%
Nem todum, pedig vélszerű lene, hiszen én elvégeztem 13 évesen egy agykontroll tanfolyamot ahol nem igazán meditálni tanítanak meg hanem egy másik "szintre" mész le és nagyon nyugtató tud lenni!most 14 vagyok, és sokszor használom!
2008. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
hm vicces..amióta öntudatom van azóta foglalkozom az ilyen témákkal.amelyik gyerek igényli az efféle plusz dolgokat/érdeklődik az ilyen elvontabb témák iránt az ígyisúgyis jelezni tudja a szülőjének aki segíthet ebben.Én pl nem is tudom..már 7 évesen a lélek fogalmával ,túlvilággal foglalkoztam ,1 éve meditálok 13 vagyok.egy teljesen realista beállítottságú gyereket nem lehet meditációra tanítani ,ez egyénfüggő dolog.Biztosan szükségük lenne rá ,csak bennük is kialakult egy kép arról h miben hisznek és miben nem.
2008. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Különféle véleményeket írtatok.Igen én medtálok régóta. Csupán kíváncsi voltam az ezzel kapcsolatos véleményekre.

Üdv Nektek: Tercsi

2008. nov. 14. 21:39
 9/15 anonim ***** válasza:
31%
Kedves Tercsi: azért nem tanítják a gyerekeket meditálni, mert nem tudnának nyugodtan ülni 20 percet. Meg egyáltalán minek?
2011. jan. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Bizonyára.
2011. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!