Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire jó a pszichológusi diploma?

Mire jó a pszichológusi diploma?

Figyelt kérdés

Hamarosan végzek a pszichológia szakon, és egyre inkább azt hallom, hogy a diplomám csak annyit fog érni, mintha Pistike kijönne az orvosi egyetemről, és azon örvendezne, hogy ő már orvos. Igen ám, de milyen orvos!


A pszichológusi diplomámmal egyszerűen csak egy pszichológus leszek? Semmi magánpraxis? Semmi dívány, Soma, Viva tévé? Hát ezért tanulok, hogy a végén egy újabb képzésre fizethessem be magam?


Röviden és velősen? Mit szabad csinálnia egy pusztán pszichológia szakos diplomával rendelkező fiatalnak? József Attilával szólva: én dolgozni akarok.


2011. jún. 28. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

ne haragudj, de nekem furcsa kicsit, hogy elvégzel egy szakot, és nem tudod mihez kezdhetsz majd vele.

A pszichológusoknak amúgy gyakran van magánpraxisa. Az más kérdés, hogy kezdőkhöz nem nagyon megy az ember maszekban, hiszen ha már pénzt kell költeni, akkor legyen profi a szolgáltatás. A kezdő meg tudhat akármit, ha még nem esetezett eleget, akkor nem profi, mivel tapasztalatlan. Szerintem akik lekicsinyilették a leendő diplomádat, amiatt tették, mert nagyon nagy a túlképzés pszicho szakon, emiatt nehéz is ezzel elhelyezkedni.

2011. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bazinga válasza:
58%
Pszichológus is egyfajta orvos, szerinted tényleg végzel és utána nem kell semmi gyakorlás csak úgy elmész Csernusnak?
2011. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért, a dolgozás az nem gyakorlás?

Ha valaki például végez mérnökként, akkor ő is előbb elmegy "gyakorolni"?

2011. jún. 28. 11:39
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Most végezted el a Pszichológia BA-t, vagy mi? 5 év után is minimum tovább kéne menned klinikai szakpszichológusnak, ha díványt akarsz, meg magánpraxist. Iskolapszichológusnak biztos fölvesznek sima diplomávalis.
2011. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez "megnyugtat" Téged, én környezetmérnök vagyok,és lassan 2 éve munkanélküli,annyira nincs Magyarországon kultúrája a környezetvédelemnek,és annyira csekély az igény a környezetmérnökök iránt...A környezetgazdálkodási tevékenységet Magyarországon zömmel kisvállalkozások végzik, kis családi vállalkozások,magáncégek,ahová rokonság vagy komoly kapcsolatok nélkül bejutni igen nehéz....Én próbáltam mobilizálódni is,országszerte hívogattam a munkaadókat,de az első kérdésük az volt,hogy honnan telefonálok,és ha a távolságot túl nagynak tartották,be sem hívtak interjúra,ezt nyíltan ki is mondták nem egyszer (konkrétan például ez egy Komáromból érkező válasz volt: "Jézus,Debrecen a világ végén van,hogy akar maga ide jönni??)


Ha viszont gyakran jársz errefelé,és böngészed ezt a fórumot,feltűnik mennyi új kérdést tesznek föl nap mint nap a mentális egészség témakörben,és mennyien kérdezik ugyanazt: "ilyen-olyan problémám van, mit tegyek, ki tudna segíteni?"-A legtöbben azt sem tudják,hogy hol és vagy hogyan fordulhatnak pszichológushoz!Zömüknek pedig nincs pénze magán pszichológusra...Már önmagában ezen az egy topicon is lemérhető,mennyi pszichésen sérült ember él ma Magyarországon és szorulna segítségre...


A Te szakmádra szerintem van igény,különösen ebben a szuper társadalmi helyzetben...Viszont senki nem magán praxissal kezdi.Először talán próbálj meg a TB-finanszírozott rendelőkbe járó "szerencsétleneken" segíteni,gyűjts tapasztalatot,szakosodj (klinikai szakpszichológus,addiktológus,családterapeuta,stb.),aztán jöhet a magasabb pozíció,esetleg egy drogambulancia,vagy a magánpraxis.


Én megértelek,sajnos átérzem a helyzeted,én is elkeseredett vagyok,úgy érzem,nincs rám szükség.De muszáj ezen felülkerekedni,ha érvényesülni akarunk,illetve valaha is szakmai sikereket akarunk elérni.Próbálkozni kell!

2011. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én szeptemberben kezdem a pszicho szakot, de már el vagyok árasztva baljóslatokkal...

egyébként BA diplomával keményen semmit, amiket én hallottam: iskolapszichológus, pályaválasztási tanácsadó...

MA után még jó 4-5 évet jósolnak a nagy koponyák, ha jó szakember akarsz lenni... és emellett igényt tartasz olyan dolgokra, mint étel, ruha, stb. :)

2011. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az iskolapszichológia az egyik legnehezebb meló, amiben eddig dolgoztam. A közhiedelemmel ellentétben! Nagyon kell hozzá tudni, nagy a felelősség, nagy a terhelés. Meghalsz, ha ott akarsz pályát kezdeni és nincsen még semmi gyakorlatod!


Ahol kezdeni érdemes: klinikai osztály, ahol van segítség, van protokoll és kontroll a munkádra nézve. Ha olyan helyre kerülsz, ahol egyedül vagy (pl iskola, nevelési tanácsadó), akkor minsdenképpen célszerű elkezdeni a szakképzést, ahol rendszeres a szupervízió. Már egyetem alatt érdemes pszichológus mellett munkát vállalni önkéntesen. Az egyetemi tudás önmagában szart sem ér a terephez képest. Ez nem a te hibád, egyszerűen gyenge a képzés és túlságosan elmélet centrikus. (főleg az ELTE)A szakképzés ezzel szemben nagyon kemény, sokat várnak el. (klinikai)

Tehát már most gyakorlat hallgató korodban, kapcsolatépítés stb! Nagyon fontos. Érdemes elmenni saját élményre is, önismeretre.

Munka viszont valóban kevés van az állami helyeken. Vidéken talán még többet találsz, mint Pesten. Diploma után nem lehet még magánt nyitni, ezt csak klinikus diplomával lehet és terapeuta végzettséggel.

2011. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Diploma után nem lehet még magánt nyitni, ezt csak klinikus diplomával lehet és terapeuta végzettséggel."


Több pontatlanság is van, pl. a fent kiemelt is, ugyanis bármilyen szakképzés elég a magánpraxishoz, illetve - tudtommal - bizonyos korlátozott tevékenység végezhető magánban szakvizsga nélkül is.

2011. júl. 25. 21:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Magánban terápiát csak a leírt végzettségekkel csinálhatsz. A szakmában dolgozom, klinikumban tanulok én is. Esetleg tanácsadás címmel lehet privátolni alapdiplomával. Az viszont nem terápia és nem is szabad a kettőt összekeverni.

Persze a pszichológiának számtalan területe van. Munka és szervezetpszichológus végzettséggel lehet tréningeket tartani. Ez rövidebb, mint a klinikusi képzés.


Alapdiploma tényleg annyi, mint az alap orvosi. Még ekkor kezdődik minden.. iszonyú pénz és energia...

2011. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves Utolsó! Megkérdezhetném,hogy hol tanulsz,és hogy ugyanott végezted az alapképzésedet is?

Én is nagyon erősen gondolkodom a pszichológián, de az elhelyezkedés terén szinte csak negatív dolgokat hallottam eddig. Már azon gondolkodom, hogy lehet, jobban megérné elmennem orvosira és ott pszichiáternek tanulnom. Csak ott meg az alap 6 év alatt az összes többi szakirányba is bele kell kóstolnom, ami nem feltétlenül rossz, csak nehéz, és 6 év plussz még utána pszichiátria szakképzés...Elég sokáig kellene tanulnom, de legalább biztosan el tudnék helyezkedni.

2011. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!