Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a borderline? Lehet genetik...

Mi a borderline? Lehet genetikai öröklés?

Figyelt kérdés
Anyukámnak borderline szindrómája van. 13 éves vagyok és az orvosom aztmondta h. hasonló tüneteim vannak.
2009. márc. 23. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

a boderline egyfajta személyiség zavar. Mostanában olvastam róla, általában a fiatalkorúak betegsége, középkorban kinövik! Keresőbe üsd be, hidd el igy eleget meg fogsz tudni róla. A lényeg, hogy ne legyen betegség tudatotok, mert együtt lehet élni vele csak akarni kell!

(én kiskorúként magatártásproblémával sok pszichológushoz jártam. Mivel egyikkel se mertem rendes beteg-kezelő kapcsolatot kialakitani sose derült ki mi az igazi bajom, általában a kezelések se tartottak 1-2 alkalomnál tovább. A legutóbbi pszichológusom mondta ki elöször, hogy szerinte személyiség zavarom van. Hogy milyen tipus azt nem merte rögtön rámmondani a 2. találkozásnál, én viszont nem mentem vissza többé. Mostanában kezd minimális szinten érdekelni a téma, talán a boderline ami a legközelebb áll a jelenségekhez amit tapasztalok magamon.

Nézd meg interneten az állapot jellemzőit, de ha van rendes pszichológusotok akkor inkább vele beszélgess.

2009. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
88%
A személyiségzavarok nem öröklődnek. Inkább arról lehet szó, hogy anyukád hatással van rád, és hasonló megoldási módjaid vannak (ami nem csoda, hiszen a szüleinktől tanuljuk meg, hogy hogy kell viselkedni bizonyos helyzetekben, mi a megoldás egy problémára, stb). Ne ess kétségbe, ezeken lehet változtatni, de még ha nem is megy egyből, az ilyen zavarral együtt lehet élni
2009. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!