Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet, ez pánikroham?

Mi bajom lehet, ez pánikroham?

Figyelt kérdés

Tiniként éreztem először ezt, megpróbáltam mindig a hátsó padokban ülni, utáltam, ha mögöttem ülnek, csendben.


Ha zárt térben vagyok (de néha szabadban is) egy rendezvényen, váróteremben, stb., sok ember között el kezdek izzadni, aztán összeugrik a gyomrom és korogni kezd, de nagyon hangosan (még akkor is ha eszem).


Ettől iszonyú zavarba jövök (volt olyan, hogy moziban hátrafordult egy pár és el kezdtek bámulni, meg pofákat vágni:(), és szabályszerűen azt érzem, hogy ki kell rohannom az adott helységből.


Mi lehetne tenni ez ellen?


Köszönöm előre is!


2011. jún. 18. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem pánik, ez inkább fóbia, szerintem konkrétan szociális fóbia lehet, és kisebbségi komplexus.Mivel kevés az önbizalmad, nem vagy kibékülve magaddal.Ezen kell változtatni, akkor elmúlik.
2011. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, eléggé tartok az emberektől, főleg a saját nememtől (lány vagyok), például gyakran kerülöm párbeszéd során a szemkontaktust...
2011. jún. 18. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ez nem panikroham,az sokkal több tünetekkel jar.Nem irtad ha ki kell szaladj,vannak-e felelem erzeseid,fulladas,gyorsszivveres,hanyinger...ezek a panik tünetei.Lehet hogy csak zart terembe nem erzed magad jol,hogy kesöbb nehogy komolyabra forduljon,jo lenne azert egy pszihologushoz fordulni.
2011. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!


A szívverésem felgyorsul. Vagy mikor beszélni kell, eladótol kérdezni, el kezdek hadarni, dadogni; városban A pontból B pontba "kerülőutakon" jutok el, ahol tudom, hogy kevesen járkálnak.


Most keresek amúgy pszichológust. Próbálok ez ellen küzdeni, meg hajtogatom magamban, hogy ők is csak emberek, nem esznek meg:), de hát nem sikerül.

2011. jún. 18. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, a fóbia tárgyával való találkozás szorongást okoz és a szorongás tünete hasonló a pánikéhoz.A különbség a tünetekben azok intenzitásában és a kiváltó okokban van.Pánikbetegeknél nagyon gyakori, hogy a rosszullét spontán jön úgy, hogy nincs a közelükben a félelmet kiváltó dolog.A gyomorkorgás nem kifejezetten pánikos tünet.az is inkább egyszerűbb szorongásra utal.

Javaslom, hogy nézd át a pánik és a szociális fóbia tüneteit, hogy el tudd dönteni, melyik illik rád jobban.Pszichológus tud rajta segíteni viselkedés terápiával.

2011. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm!
2011. jún. 18. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!