Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekünk ringatózik éjjel....

Gyerekünk ringatózik éjjel. Félelmetes, tudatosan csinálja, magának, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi volt és el akartuk altatni mindig elringattuk. Már 8 éves és még mindig van alkalom, hogy így alszik el. Lehet jele mentális zavaroknak? vagy csak rossz szokás?
2009. márc. 20. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
olyan lehet mint a hüvelykujj szopása.
2009. márc. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerek csinálja, ha fáradt. Nem félelmetes, inkább jó. Túlaggódtad.

A fiam egyetemista, de ha fáradt nagyon, összekuporodik mint csecsemökorában ugyan abban a pózban.

Geofizikus lesz. Rendban van mentálisan :)

2009. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Örülj, hogy meg tudja magát nyugtatni, s feszültség nélkül elalszik. A gyerektáborban nem fog ringatózni, a lányszobában, ne félj. Majd később :)
2009. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha vigaszra van szükségünk, visszatérünk egy korábban már bevált örömteli viselkedésformához. Nagyon jól működik a gyereked, örülj neki!
2009. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szia! Ne aggodj én is sokáig ijen voltam gyerekkoromban! Ki fogja nőni!
2009. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

48 éves vagyok és még mindig előfordul velem ilyesmi.

Kicsi korom óta van ez nálam.

Nem tudom, hogy gyerekkorban mi okozza, de felnőttként akkor csinálom, amikor idegi eredetű problémáim vannak.

De ne aggódj, havonta 1-2-szer fordul elő, egyébként tök normális vagyok, remélem...

2009. márc. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a ringatózást jaktálásnak hívják és pontosan arra való ,amit írtál megnyugtat, kizárja a külvilágot. Én 24 éves vagyok ,de még mindig szoktam ha fáradt vagyok.

Gyógypedagógus, pszichológus

2009. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

09:31-nek!

Kösz , hogy megírtad, hogy ez a jaktálás!Megnéztem a neten és 48 évesen most tudtam meg, hogy kicsi koromban igazából beteg voltam.A dúrvább változatában, én a falba is vertem a fejem, de nem tudtak velem mit kezdeni.Most az állandó migrénen kivül nincs más bajom.

2009. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak egyébként a migrénednek is lehet ugyanolyan oka mint a régebbi jaktálásodnak. Ugyanis a jaktálást többek között pl kiválthatja szorongás, stressz olyasmi amivel nem tudsz megküzdeni ezért eltereled róla a figyelmed, pláne ha ez olyan dolog volt ami bántott téged , amitől féltél vagy hasonlók, ezért is verted a fejed esetleg a falba mert a fájdalom inger elvonta a figyelmedet róla, a migrén pedig ugyanígy lehet egy pszichoszomatikus betegség, vagyis a lelki bajt a tested csak úgy mint kis korodban fizikai fájdalommal kompenzálja , pláne h ez krónikus betegség. De pl a figyelemhiány, szeretetthiány egyik oka is lehet, hiszen ha valaki ringatózik és mondjuk még zümmög is mellé és a fejét a falnak üti arra tuti figyelnek a szülei, a migrén is súlyos fájdalmakkal jár és akinek súlyos fájdalmai vannak arra biztos figyelnek. Ennélfogva tulajdonképpen önmagadnak indukálsz fájdalmat vagyis te szándékosan , tudatalatt váltod ki a migréned. De ne vedd ezt diagnózisnak mert nyilván se most se korábban nem láttam bele az életedbe, sem a problémáidba lehet egyszerű unaloműzés volt, az is előfordulhat. Csupán azért írtam le ,hogy ha esetleg hasonló dolog áll a háttérben segíthetsz kicsit magadon.

9:31-es

2009. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9:31-nek!

Amit írtál nagyon elgondolkodtató!Mindenben igazad van, most is stesszes vagyok, az okot is tudom, csak nincs rá megoldás! Azzal megbántanák embereket, akiket szeretek...

Szia, köszi, és minden jót Neked!:-)

2009. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!