Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki közületek pszichoterápiára...

Aki közületek pszichoterápiára jár, szed hangulatjavítót vagy nyugtatót? A terápia mennyi idő után hat leghamarabb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 20:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

3 éve hasonló ok miatt..SEM!!!!! engedtem,meg magamnak, hogy orvosi segítséget vegyek igénybe, mivel szakmámnál fogva sok fiatal pszichoterápiás gyógykezelésébe is belelátok..ezért eldöntöttem a xanax szedését abba kell hagynom -általatok is írt tünetei miatt....szedtem egy darabig homeopátiás nyugtatót, de annak is éreztem tudattompító hatását.....de ezek mind csak részletek, aki úgy érzi szüksége van rá akkor szüksége van rá!!!--AGYadnak amíg ezt az ingert indukálod, addig menj!!!!!!....de SOSE FELEDD: SAJÁT ERŐD és Hited kell erősítened...és nevetve dobod el a gyógyszereket...Emberen kívüli lény egy sem szed gyógyszert -jó ma már ez is terjed.-... HIGGY

MAGADBAN!!!!! Légy tisztában értékeiddel!!! Keresd meg az Életben azt a területet, ahol értékeid miatt

sikerrel, örömmel fogsz élni..!! az orvos csak segít..de sose feledd csak KÜLSŐ segítség..BELSŐ ERŐ kell..és a BELSŐ ERŐ mindig mindennél fontosabb!!! ERŐSÍTSD Lelked!!..keresd meg a kapaszkodót!!!!!!MINDENKInek más... nekem az anyaság jelentette, hogy ERŐSnek kell maradnom....és nem mankókkal élni.. Szurkolok érted!!!.

2011. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: könyörgöm, ezzel a biztatással egy majdnem a kötél végén lógó depressziósnál mit érnél el? Pont annyit, hogy elkönyvelné, hogy te sem érted, miről is van szó. Ezzel annyit érsz, mintha egy rákosnak mondanád, hogy ugyan már, kapd össze magad! Az agyi biológiára rádumálni, hogy érezd jól magad? Jó vicc!
2011. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Könyörgöm!..asszem Te nem értettél meg!!!..az Ember AKTÍV lény nemcsak gyógyszerzabáló tehetetlen, erőtlen teremtmény...ha csak mankóval jársz a mankó hozzánő a kezedhez...és sosem tudod eldobni.
2011. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

"Utolsó: könyörgöm, ezzel a biztatással egy majdnem a kötél végén lógó depressziósnál mit érnél el? Pont annyit, hogy elkönyvelné, hogy te sem érted, miről is van szó. Ezzel annyit érsz, mintha egy rákosnak mondanád, hogy ugyan már, kapd össze magad! Az agyi biológiára rádumálni, hogy érezd jól magad? Jó vicc!"

Sajnos tökéletesen igazad van.

Utolsó: pont a belső erő hiányzik. Ezért járok agykurkászhoz.

2011. jún. 16. 13:44
 25/32 anonim ***** válasza:
28%
Örülök, hogy a kérdező ért:) (illetve, dehogy örülök, mert tudom, mit jelent, ha így érez valaki!) Gondolom, hogy nem rossz szándékkal írtad, amit írtál, csak pont az agyad aktív részét lövi ki a betegség. Nincs kontroll. De szerencsére nem tudod elképzelni, addig jó, hidd el! Maradjon is így!
2011. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 10:30-asnak


A kötél előtt álló depressziósnak már úgyis bármit mondhatnak. Az a kötélen fogja végezni! Lehet körülötte akárhány pszichiáter, vagy pszichológus. Saját magunknak kell felállni minden válságból.


Az én apukám 3 éve lett öngyilkos, két pszichiáter is kezelte. Gyógyszereket is szedett.. még sem volt hajlandó felépülni. Ezeket agyban kell eldönteni. Jah és hozzáteszem, hogy 4 gyereket hagyott itt maga után. Ez sem volt elég visszatartó ok.

Úgyhogy nagyon jól mondja a biztató emberke, hogy igenis, meg kell találni az életünkben azokat az értékeket, amelyekkel boldogok lehetünk. De ezt akarni is kell. Hiába megy el valaki az orvoshoz gyógyszerért, ha nem akar meggyógyulni, annak úgy is mindegy!!!!!

Én is mély depressziós voltam, miután anyukám tönkre ment anyagilag, apukám meghalt.. stb. Nem láttam semmi értelmét annak, hogy éljek. Még sem szedtem gyógyszereket, mert úgy gondoltam erős vagyok, és saját erőmből fogom túltenni magam a történteken. Rengeteg kihívást tettem magam elé, amelyek mindig erőt adnak! Mamám is már lassan az altatókon és antidepresszánsokon él apu halála óta. Ő SEM akar meggyógyulni. Semmit nem tesz annak érdekében, hogy jobban legyen. Egész nap csak fekszik és alszik, vagy az ágyban fekve tv-t néz, és sanyarog a sorsán. Sajnos így nem lehet élni, ide szerintem senkinek sem szabadna eljutnia. Rajta sem segít semmit egyik gyógyszer sem. Csak annyit, hogy nem sír egész nap, mert olyan tompa az agya, hogy épp a körülötte történő eseményeket felfogja.

2011. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy természetesen, aki rosszul érzi magát, és nem látja a kiutat, az menjen orvoshoz! DE AKARNI kell meggyógyulni. Mert csak a gyógyszerek nem fognak segíteni. De az ilyesféle terápiákat, nagyon is támogatom!
2011. jún. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
28%
Akkor tisztázzunk valamit: exogén depressziónak hívjuk azt, amikor külső körülmény váltja ki a "bánatot". Ez érthető reakció. Endogén depresszió az, aminek NINCSEN KÜLSŐ OKA, semmi nem történt, semmi rossz, mégis ott van. Feldolgozni valami rosszat, nem ugyanaz, mint ok nélkül betegnek lenni. El tudjátok képzelni, hogy van egy csodás családotok, szép házzal egy gyönyörű helyen, életetek szerelmével éltek gond nélkül és meg akartok halni? Bizonyára nem, hiszen ez nem normális. És tényleg nem az, nincs ítélőképesség, nincsenek értékek, nincs motiváció. Nem létezhet elég indok az életre, akármid is van, akárki szeret. Ne hibáztasd apukádat, nem tehetett róla! Fogalma sem volt semmiről, erről szól a depresszió. Azt nem értitek meg, hogy minden blokkolva van, az akarat is.
2011. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, Te tényleg érted a dörgést! Aminek ahogy korábban Te is írtad, örülök is meg nem is.
2011. jún. 18. 01:48
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom a depresszión túllévők és a benne mélyen benne levők értelmes vélemény cseréjéről van itt szó!!!...megjártam ezeket a fázisokat ...anyum halála után telt úgy egy félév is, hogy ágyban passzívan töltöttem délig a napot..azután teendőimet meg kellett csinálnom..de újra és újra visszazuhantam...ki sem léptem a házból ..a kiváltó okokat tisztázni kell...ebben segíthet orvos.....ez a jólét és harmonikus környezet mellett is súlyos lehet..DE akkor is az OKOKAT kell tisztáznod...nincs motiváció...kell keresned!!! Kapaszkodókat-- valaki azt mondta depressziós vagy mert megengedheted magadnak..így utólag akkor még férjem itt volt velem....most nincs .....és muszáj volt saját magamba kapaszkodni......ez is kapaszkodó, hogy válaszaikkal az Emberek szurkolnak neked!!!!!!!!Meríts belőle erőt!!!..de neked kell rájönnöd..ha segít orvos, ha nem ..hogy saját erő nélkül nem megy!!!! ERŐSÍTSD magad!!! Változtatnod kell valamit az életeden!!! .. nekem sem a család segített ...idegenek......de gyógyszerekkel leálltam azt mondtam így kell kilábalni..mert valóban csak tompítják az Ember akaraterejét !!!!.az aktivitást kell valahogy felrázni, anélkül hiába az orvosi segítség......Egy fiatal srác jött ki kórházi kezelés után, ahol csak tömték a xanax-ot belé..és rettentően rossz volt látni állapotát azután nem vettem be egy nyugtatót sem bármennyire vergődtem...az altató pedig a lehető legrosszabb megoldás teljesen függő leszel tőle...kérdezd meg orvost... az ÉLETED vedd górcső alá valami ott hibázik...az Ember halandó..férjem elvesztése fiatalon...hidd el mindenkinek van terhe...nem is hiszed miket kell Embereknek elviselni!!!!! ÉLJ helyette is!!!!!!!!!!!!!!!..gondolj rá,.. biztos akit elvesztettél is szerette az Életet és nem örülne , ha így látna!!!.. gondolj a SZÉP közös emlékekre!!!!és élj két kereszttel a hátadon..gondold el milyen szomorú Ő most miattad..ezt akarod...?????????.!!!!az Élet ajándék..nekem azt mondta mély depresszióm közepén valaki: csak TE álltál meg az idő halad tovább.....ÉLJ HELYETTE IS.. veled van, benned van ..tedd, amit Ő szeretett és érezni fogod jelenlétét magad körül....gondolj rá, ha szeretett nem szeretne így látni!!!!TEDD BOLDOGGÁ!!!!!!!
2011. jún. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!