Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki közületek pszichoterápiára...

Aki közületek pszichoterápiára jár, szed hangulatjavítót vagy nyugtatót? A terápia mennyi idő után hat leghamarabb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 20:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A hatás attól függ szerintem, hogy milyen jellegű problémával jársz terápiára. Én nagyjából öt-hat alkalom után vettem észre, hogy valami megváltozott. Ja, és hangulatstabilizálót is szedek. Elárulod, hogy mivel kezelnek, vagy fognak?
2011. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Gyerekkori traumák. Verések, megalázások.
2011. jún. 8. 21:02
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezek valószínűleg jóval több időt igényelnek majd, de szerintem használni fog, belőlem is olyan dolgokat takarított ki, amikről azt hittem, sosem szabadulok meg tőlük, mert feloldhatatlanok. De működik:) Jobbulást!
2011. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én dependens személyiségzavar és generalizált szorongás (közepes depressziós epizóddal) miatt járok pszichoterápiára,már több,mint egy éve.A terápia hossza és sikeressége nagyban függ az alap problémától,a pszichoterapeutától és a pácienstől is.Személyiségzavaroknál például igen hosszú,gyakran évekig tartó terápiára van szükség,és teljes javulás csak ritkán érhető el,annyira berögződtek a személyiségzavaros ember életébe a hibás viselkedésformák.Személyiségzavarok terápiájánál inkább egyfajta "jobb állapot" elérése a cél,az alap gondot nehéz teljesen orvosolni.De szerintem általánosságban is elmondható az,hogy egy pszichoterápia ritkán tart csak 1-2 hétig.Van egy ismerősöm,akinél melldaganatot diagnosztizáltak,le kellett venni az egyik mellét,és ez,plusz a kemoterápia lelkileg annyira megviselte,hogy ő is pszichoterápiára járt,ő viszont csak pár hónapig.


Én egyébként szedek antidepresszánst(Remeron) és nyugtatót is (Xanax),azért,mert amikor először elmentem a pszichológushoz,olyan rossz állapotban voltam lelkileg, hogy túl instabilnak talált (suicid veszély állt fenn),így jobbnak látta,ha átmenetileg gyógyszeresen is kezel egy pszichiáter a pszichoterápia mellett.

2011. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én még csak 3x voltam, de azt hittem, beszélgetünk. Ha lefagyok, ő viszi a beszélgetés fonalát, ehelyett relaxálás van. Nem jött be a hangulatjavító, amit írt, így most csak nyugtatót, Rivotrilt szedek. Így aludni tudok, de feszült vagyok. Konkrétan a főnököm szólt, hogy túl feszült vagyok, mert visszaszóltam egy kollégámnak - mellesleg jogosan. Totál elveszettnek érzem magam, és úgy érzem, nem a gyerekkori traumám feloldására koncentrálunk, csak kitöltjük azt az 1 órát. Viszont ezt a dokinak nyilván nem mondhatom.

2011. jún. 10. 11:25
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
De mondhatod! Akihez én jártam (szerencsére a terápia befejeződött) vele meg lehetett beszélni ezt is, és ha nem értettem egy bizonyos módszer lényegét, akkor elmagyarázta, hogy ezt a "feladatot" miért is csináljuk pontosan. A terapeuta nem azért van, hogy kényszeredetten eltölts vele egy órát, hanem azért, hogy segítsen. Fontos, hogy őszinte legyél vele, csak így tudtok előrébb jutni! Egyébként én mániás depresszióval és egy sor fóbiával kerültem oda, plusz a traumák, volt mit feldolgoznunk. Én Lamitrint szedek, felírtak altatót is, de azt csak akkor használom, ha szükséges.
2011. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm 13:45! Mondani fogom neki, hogy inkább beszélgetni szeretnék. Meg hangulatjavítót, mert a nyugtató - Rivotril - nem elég. Már aludni sem elég 1 mg.
2011. jún. 10. 13:51
 8/32 kisendre válasza:
100%

Kiegészítő kezelésként kipróbálhatnál valamilyen természetes nyugtató, vagy antidepresszáns hatású növényt, azzal nem igazán árthatsz. Persze kérdezd meg előtte az orvost, hogy mi a véleménye róla, és az esetleges kölcsönhatások miatt.

Idegeskedés, depresszió, alvászavarok ellen: Orbáncfű, Macskagyökér

Antidepresszáns: Mulungu

+

[link]

Ezek általában minimum 2 hetes folyamatos szedés után fejtik ki hatásukat.


De semmiképp ne próbálkozz konzultáció nélkül, ugyanis egyes antidepresszáns gyógyszerek mao-gátlóként hatnak, ami nem játék.


Jobbulást!

2011. jún. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok otthon ebben a témában. Bár nagyon érdekel, mert nekem is van pár traumám.. mint mindenkinek. Utána is fogok nézni ennek a "gyógykezelésnek". Igaz, én mostanában kiegyensúlyozott vagyok, de lehet nem ártana valakivel átbeszélni a dolgokat.


Nah de amiért valójában írok, az a rivotril.

Szerintem szörnyű az a gyógyszer. :S Barátomnak írt még fel az itteni pszichológus. Igazából csak rosszabb volt neki. Aludni simán tudott, ha pár szemet bevett, de nem pihente ki magát. :S Emellett hosszútávú hatása nulla. Inkább csak azoknak jó, akik ha érzik, hogy feszültebbek, vagy idegesebbek, akkor bekapják.. és akkor abban az 1-2 órában jó. De sztem hangulatjavításra semmiképp sem. Barátom utána abba is hagyta, és szerencsére megoldódtak az akkori problémák.. de a gyógyszer nem sok mindent ért.. Persze biztos van, akinek ez válik be. A xanaxot tényleg sokan dicsérik, valamint a frontint is. Bár az utóbbi inkább altató hatású.

2011. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

A Xanax egy nagyon érdekes gyógyszer. Sokkal jobb kedvem lett tőle, de rövidtávú emlékezetkiesést okozott. Egyszerűen negyed órás szakaszok kiestek. Tudtam magamról, működtem rendesen, beszélgettem, majd negyed óra múlva nem emlékeztem semmire, és feltettem ugyanazokat a kérdéseket, mire megsértődtek, hogy nem is figyeltem... :))

-Reggel másodszor kezdtem fogmosáshoz, és csodálkoztam a második, hogy nedves a fogkefém. Valaki használta a fogkefémet?! Akik velem voltak, mondták, hogy naná, te! Látták. Jó, hogy nem kerültem zárt osztályra a Xanax miatt, szerencsére hamar rájöttünk, hogy a gyógyszer emlékezetkiesést okoz nálam, és azonnal elmúltak ezek a tünetek, amint abbahagytam a szedést. Elkezdtük a gyógyszer nélküli kezelést, és segített. Nekem is komoly bajaim voltak ám, súlyos depresszió pl.

2011. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!