Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lefekvés után egyszerűen nem...

Lefekvés után egyszerűen nem hagynak aludni a gondolataim. Van hogy emiatt vagy 1-1,5 óráig sem tudok elaludni. Mentális bajom van?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 02:52
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem, ez alvási probléma. Túlstresszes vagy, képtelen vagy megnyugodni és a pihenésre koncentrálni. Az igazi ok lehet, hogy nem vagy igazán fáradt, vagy a nap más szakaszaiban nem "gondolkodsz", így az agyadnak ilyenkor kell feldolgozni a napi élményeket.

Milyen régen tart? Mert néha azért mindenkivel előfordul.

2011. máj. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyazez a problémám, pedig én 14 éves vagyok. Mindig is stresszes voltam, szerintem nálam ez a fő probléma. Meg sajnos majdnem mondhatni, hogy hiperaktív vagyok, szóval szerintem nem is fáradok ki annyira, mint amennyire kéne. De nekem csak szakaszokban van ez, mert van olyan (mint most) hogy heteken, hónapokon át normálisan tudok aludni, aztán megint előjön, és változó napig tart. :/
2011. máj. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Smartguy86 ***** válasza:
Erre a legjobb gyógyír a SPORT! Lehet, hogy szellemileg kimerült vagy, de testileg is el kell fáradni néha, hogy szellemileg pihenhess!
2011. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gondolataidat te szabod meg, nem más.


Egyszerűen este már nem kellene munkára vagy tervekre gondolni. Ha eszedbe jut valami ilyesmi, akkor ne gondolj rá, tereld el a gondolataidat.


Segíthet elalvás előtt az olvasás, de szigorúan csak szépirodalomé (a szakmai vagy tudományos művek nem jók, mert gondolkodást indíthatnak be). Tévézni, számítógépezni viszont nem célszerű alvás előtt.


És végül, természetesen fontos, hogy nyugodt legyél és nap végére fáradj el. Ezekhez sportolni kell, vagy valamilyen fizikai munkát (pl. a kertben) végezni.

2011. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ugyan ez van velem is... bar, en hagyom a gondolataimat, azok alomba ringatnak...
2011. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!