Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter tényleg nem...

A pszichiáter tényleg nem beszélget mélyre hatóan, hanem inkább gyógyszert ír?

Figyelt kérdés
Viszont a pszichológus kibeszéltet a probléma gyökerét keresi ? És segít valahogy azt helyrerakni ?
2011. máj. 26. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez nem igaz.

én jelenleg pszichológushoz járok,pár éve anorexiás voltam és akkor jártam pszichiáterhez.ugyanúgy beszélgetések voltak,mint egy pszichológussal de az egészségi állapotomra is figyelt.

most pánikbetegség kezdődött nálam,azért járok pszichológushoz,a háziorvos javasolta a pszichiátert meg ő is írt nyugtatót de én nem hiszem,hogy szükségem van rá,a beszélgetés meg a magneb6 bőven elég.

ha nem akarsz gyógyszeres kezelést a pszichiáter sem erőltetheti rád.

2011. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Beszélget, de tanácsot nem ad. Nem mondja meg mi a baj.

Én 13 évesen kerültem be a pszichiátriára. Semmi nem változott, bent maradtam 2 hétig, addig tök jó volt minden, majd hazamentem és minden kezdödött elölröl. Felírták az antidepresszánst és kész.

Azóta is pánikbeteg vagyok, csak kísérettel merek idegen emberek közé menni. Munkahelyem is csak úgy volt, hogy ismerös ott dolgozott és ö "fogta a kezem", beszélt helyettem, stb.

De hátha más jobban járt és valakin sikerült segíteni.

2011. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 külön szakma. a pszichiáter orvos,elsősorban a betegség fiziológiai részével foglkalkozik.

A pszichológus a pszichikai részével.

Van ahol együtt dolgoznak és vannak olyan betegségek ahol külön.

2011. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

A pszichiáter is elbeszélget veled de ő keményen gyógyszerez,én ezt halottam nem tudom mi igaz belőle és mi nem,a pszichológus nem ír fel gyógyszert csak beszélget.

Én is pánikbeteg vagyok de én nem járok pszichiáterhez,a háziorvos írt fel nyugtatót(nem erőset!)és szedem a magneb6-ot is ami amúgy nagyon jó hatású és csak vitamin.Párom és a családom mellettem áll,így könnyebb valamivel,én is kaptam beutalót a pszichiáterhez de a háziorvossal megbeszéltem,hogy megpróbálom összeszedni magam a "dilidoki" nélkül.Tavaly szeptemberben kezdtem nem jól lenni,megvolt az oka édesanyám nagyon beteg lett,meg is halt,ezek váltották ki belőlem,és én úgy gondoltam nem fogom egy idegenek elmondani mi bánt,meghallgat a család és a barátok is és bennük meg is bízhatok.

21/N

2011. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Várok még tapasztalatokat.

Egyik rokonom nagyon elhidegül a családtól, csakis a maga kis feleség és gyerek gubóban van. Nem volt rossz nincs rossz családunk. Előfordult nézeteltérés szülők között, és szülő gyerek között, de semmi megbocsáthatatlan. Szeritem valami van amit nem tud feldolgozni, és hát bevallom a feleség tett a dologra néhány lapáttal. Pszichiáterhez jár, de nyilván nem használ legalábbis a család ebből nem lát semmit. Az lenne a normális ha ezt megtudná valaki fejteni és segíteni nem ? NIncs olyan, hogy összehozni a családot, és hagy mondja ki a "beteg" mindenkinek, hogy hol akadt le, kivel mi a baja ? Persze orvos jelenlétében, aki vezetné az egészet, hogy ne legyen balhé. Valahogy én ebben látnék megoldást. Mit gondoltok ?

2011. máj. 26. 16:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Valamennyit beszélget a pszichiáter is (legalábbis aki érti a dolgát), de konkrét pszichoterápiát, analízist nem végez, csak magát a problémát méri fel a beszélgetéssel, és ha beazonosította, és úgy ítéli meg, gyógyszert ír.
2011. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

16.34

A pszichiáter egyébként nem valami mumus, aki feleslegesen "legyógyszerez" - aki normális, azzal meg tudod beszélni, hogy nem akarsz gyógyszert szedni, illetve azt is, ha nem használ az adott gyógyszer. És nem is "dilidoki", akihez csak gyagyások járnak. Én is bizalmatlan voltam velük szemben, de most van egy remek orvosom, aki sokat segített a pánikbetegség-jellegű tüneteimben, hála Neki, 7 év után jobban vagyok. Először próbáljátok ki, mielőtt véleményt alkottok,ha nem tetszik, lehet másik orvost keresni, illetve ha nem szimpatikus a felírt gyógyszer, vagy úgy érzed, nem kaptál elég körültekintő kezelést, nem is vagy köteles kiváltani, amit felírt. De normális esetben ő is egy orvos, aki SEGÍTENI akar az embereknek.

2011. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Unokatesóm dolgozott az említett osztályokon. Nem a szakmától függ, hanem inkább az van mögötte, hogy az ellátórendszerben annyira leterheltek a pszichiáterek, pszichológusok, hogy öt percük ha van egy páciensre. A pszichiáter megteheti, ogy gyógyszert ír, a pszichológus nem.

Érdemes magán orvost keresni, ott már az illető lelkiismeretén és saját nézetein múlik, hogy beszélget (kognitív terápia) vagy gyógyszert ír fel, mert némely szakember a gyógyszereket tartja minden baj orvosságának.

Tehát körültekintően kell kiválasztani a szakembert, rákérdezni, hogy a kognitív terápiát részesíti-e előnyben.

2011. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy kapja a gyógyszereit, amitől ő lehet érez változást, de a család nem látja úgy. Félek, hogy a gyógyszertól várja a probléma megoldását, de szerintem ez nem teljesen van így. Azt értem, hogy lenyugtat, az jó, de abban az állapotban nem lehetne kimondani a lényeget, hátha megkönyebbülne az illető ?

Akin már segítettek, azon hogyan ? Csak a gyógyszer, vagy inkább a kibeszélés ?

2011. máj. 26. 16:42
 10/13 anonim ***** válasza:
A két pszichiáter közül, akiknél voltam, komolyabban egyik se beszélgetett velem. Egyik csak az első alkalommal, pár unott kérdés, kontrollnál szinte semmit. A másik belémfojtotta a szót kb, két mondatot nem mondhattam végig.
2011. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!