Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirtazapin (noradrenerg és...

Mirtazapin (noradrenerg és szerotoninerg hatóanyag) hirtelen megvonásakor mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Remeron antidepresszánst szedek majdnem egy éve, napi 1 tabletta(45mg) mennyiségben.Tegnap vettem észre,hogy nem lesz elég jövő szerdáig,amikor megyek a pszichiáterhez.Ma este már nem tudtam bevenni,holnap megpróbálom felhívni az orvost,hogy írja föl,és akkor csak egy tabletta kimaradás lenne, de előfordulhat,hogy nem dolgozik mindennap.


A kérdésem az lenne, hogy ha véletlenül szerdáig nem tudom szedni a Remeront, felléphetnek-e elvonási tünetek, és ha igen, milyenek, milyen komolyak, és esetleg Xanaxszal tudom-e ellensúlyozni (este 1.25mg-ot szedek alap esetben a Remeron mellett),ameddig fel nem írják és ki nem váltom?


Tudom, hogy sok hozzáértő (orvos,egészségügyi dolgozó) is olvassa a fórumot, elsősorban az ő segítségüket kérném!


Köszönöm!


2011. máj. 15. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy vagy két nap kimaradástól még nem valószínű hogy elvonási tünetek lépnének fel. Ha mégis szorongást tapasztalnál, vedd be a Xanaxot.
2011. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sikerült szerezned? Én Budapesti vagyok, ha kell kitudlak segíteni. Én Mirzaten Q tablettát szedek ez ugyanaz, csak nekem a 15 mg-os van.
2011. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hála az égnek dolgozott az orvos, így elértem, viszont a gyógyszertárakban általában nincs 45mg-os kiszerelésű Remeron, így meg kellett rendeltetnem az egyikben, és csak másnapra érkezett meg.Végül is két napot hagytam ki.


Komolyabb tünet nem volt, csak nagyon nehezen aludtam el és hajnalban többször is felkeltem.Emellett napközben feszült voltam,amit azzal vezettem le, hogy "pörögtem",takarítottam,stb., muszáj volt valamit csinálnom.


Köszönöm még egyszer!

2011. máj. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!