Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizáció lehet skizofrénia...

Derealizáció lehet skizofrénia első tünete?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja kezdődött nálam ez a derealizáció. Inkább szorongásra tippelnék, de annyi sok hülyeséget összeolvastam már a neten a skizofréniáról, hogy nem tudom mit higgyek. Alvászavarom is van (esténként legalább 1-2x fölkelek), nehezen megy a gondolkodás, és néha olyan érzésem van 1-5mp-re, hogy nem tudom, hol/ki vagyok. Ilyenkor általában a vérnyomásom is hatalmasra nő, ami alapból se túl alacsony.
2011. máj. 15. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet, de az egészet okozhatja az alvás zavar is ha kialvatlan vagy. de érdemes szakemberhez fordulni. biztos ami biztos.
2011. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
a skizofréni nem definiált dolog, legtöbbször arra mondják amiről nem tudják mi.
2011. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A derealizáció sok mindennek lehet tünete, pl. kialvatlanság, stressz, túlzásba vitt kávézás vagy dohányzás is okozhatja, meg általában a szorongásos zavarok. Természetesen betegségek is okozhatják, pl. epilepszia, migrén, és egy sor pszichiátriai megbetegedés is. A szkizofrénia is okozhatja, de a szkizofréniának annyiféle tünete lehetséges, hogy azt felsorolni is nehéz.


Derealizációról egyből szkizofréniára következtetni nem túl logikus, csak fölöslegesen idegesíted magad vele, és persze a stressz csak ront a derealizáción.


Ha nem érzed magad egészségesnek, menj orvoshoz, ilyen egyszerű ez.

2011. máj. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!