Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kisebbségi komplexus? :O

Kisebbségi komplexus? :O

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám,hogy szerintem is és mások szerint is változott a viselkedésem és a felfogásom magammal kapcsolatban...

Mindig úgy érzem,hogy semmi értékem nincs...És utálom magam belsőleg is,de leginkább külsőleg...

Nem tudom mi hozhatta ki belőlem ezt az érzést,soha senki nem mondta,hogy ronda vagyok,de én mégis úgy érzem...

-Ha valaki bunkón válaszol nekem,azt hiszem azért van mert lenéz a külsőm miatt,és tök gáz vagyok...

-Mindenki mellet rondábbnak érzem magam...

-Ha valaki negatív véleményt mond rólam,akkor megtorpanok

és legszívesebben nem is léteznék...Vagy sírvafakadok,hogy milyen szerencsétlen vagyok,meg csúnya és azért mondja mert utál...

-Nem szeretem a társaságot,mert elnyomottnak érzem magam,hogy én vagyok a legrondább...Meg szólalni sem merek,nehogy valami olyat mondjak,amiért lenézhetnek...

-Szerencsétlenségnek fogom fel a dolgokat,amik történnek velem,meg azt hogy mindenki szebb nálam.Sokkal...

-Ha valaki bókol,azt hiszem,hogy nem is gondolja komolyan csak úgy mondja...

-Úgy érzem,hogy senki nem bír engem :( És senki nem foglalkozik velem :(

-Igyekszem olyan helyekre menni,ahol nincsen tükör.Nehogy meglássam magam...És lehangol az egész...


Ezen kívül észrevettem,hogy sokszor magamba beszélek mert már tök egyedül vagyok...:(

És sokat álmodozom...Hogy tök szép vagyok meg minden,de hamar szembesülök vele,hogy nem is...


Mindig csak azt nézem,hogy ki hogy néz ki,és lassan már beleőrülök,hogy mindenkinél rondábbnak,hülyébbnek,

szakadtabbnak látom magam...

Ha meglátok egy szebb lányt,egyből elbújnék,hogy engem inkább senki ne lásson meg...


Ezen kívül sz@r a közérzetem,fáradtan kelek,túl érzékeny vagyok,főleg a külsőmre...Mindig csak sírnék.Vagy elzárkóznék az emberek elől.

Sokat unatkozok...semmi nem köt le..Mér unom magát az életet is :( :( :(


Kisebbségi komplexusom lenne???

Mi bajom lehet? Menjek orvoshoz?


14/L


2011. máj. 14. 00:10
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha sokat unatkozol, foglald el magad, és akkor talán nem lesz ennyi időd ilyen hülyeségeken gondolkozni. Ezeket a dolgokat valószínűleg csak te látod így, más nem. Hallottad már azt, h amilyennek magadat látod, olyannak lát más is? ezek után ne is csodálkozz azon, h nincsenek barátaid. Kicsit gondolkozz pozitívabban, és akkor könnyebb lesz ismerkedni is. Ha elzárkózol, falat húzol magad köré, soha nem lesznek barátaid. Nyiss mások, nyiss az élet felé!! És ne sajnáltasd magad! Semmi bajod nincs, csak nagyon ráérsz mindenre!
2011. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ugyanezzel küzdök, csak én már eljutottam odáig, hogy nem a szobámba bőgicsélek, hanem próbálok tenni ellene. Kozmetikushoz járok, sokat mozgok, egészségesen étkezem, lefogytam, megváltoztattam a ruhatáram, a hajam, a várost ahol élek, a barátaimat, a kapcsolataimat, a munkahelyemet, és mégis itt ez az érzés, pedig tudom, hogy most már elvileg örülnöm kéne magamnak. Mindenki azt mondta, hogy nem semmi, amit összehoztam. És mégsem tudok megelégedve hátradőlni.


Most nem vagyok túlsúlyos (bár mindig találok valami oda nem illő hájat magamon, a mérleg és az S-es ruhák nem ezt mondják), mégis a 25 kilóval nehezebb, terhességi csíkos hasú, plöttyedt kolléganőmet is szebbnek, vékonyabbnak látom magamnál. Pedig az eszemmel tudom, hogy ő kövér, én meg vékony. Neki löttyedt a hasa, nekem sima, lapos. De ha megállok mellette, úgy érzem, nagy debella dög vagyok, egy ronda féreg, akinek jobb lenne megszűnni, olyan ronda a másik nő mellett.


Akkor gondold el mit érzek egy valóban szép nő mellett?


Ha valamit lerontok, pl. kicsit elsózom a levest (ami ugye javítható), akkor összeomlok, és úgy érzem, meg kell halnom, mert terhére vagyok a világnak, hiszen ilyen béna vagyok, hogy elsózom a levest, még ezt sem tudom megcsinálni. És akkor viszont már ott a sírógörcs, az öngyilkossági gondolatok, pedig tudom, hogy csak egy kis vizet kell ráöntenem, és különben is a legprofibbakkal is előfordul.


Nem tudom, mi ez a betegség (már ha az), de én is szeretném tudni, hogyan lehet kigyógyulni. Én már 24 éves vagyok, már nem tini, tehát ez nem kifejezetten a kamaszkor jellemzője.

2011. máj. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Sokat unatkozol,tehát sok a szabadidőd.

Kezd el sportolni aktívan.Minden problémádra megoldás lehet.

2011. máj. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
Vannak ilyen csoportos terápiák, beszélgetés, esetleg orvosi segítség. Azt írtad, változott a viselkedésed, szal, nem voltál mindig ilyen, keresd meg az okát, mitől lettél ilyen, mi vezetett idáig, inkább ezeken gondolkozz, ne merülj az önsájnálatba, senki sem szereti a "Mártírokat", ezért ne csodálkozz ha nem lesznek barátaid. Keress új hobbikat, foglald le magad. Az életben vannak sokkal rosszabb helyzetek, gondok is. Én akárhányszor magam alatt vagyok, mindig rájövök, hogy szerencsés vagyok.Legutóbb pl. láttam azt a riportot azzal az izomsorvadásos emberrel. Ágyhoz kötve, nemtom hány év óta...Csak gondolj bele!... Mindenre van megoldás!
2011. máj. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenki azt mondja,hogy foglaljam el magam stb...De valahogy mindent megunok,semmi nem köt le...Sportolni utálok,nincs is olyan dolog,amit szívesen csinálok,mert állandóan olyan letörtség van rajtam meg olyan elnyomottság.

És olyan érzékeny lettem(mert nem voltam az)hogyha már valaki csúnyán néz,vagy negatívan szól hozzám,a sírógörcs kerülget,hogy már megint én vagyok az idióta...

Kifejezetten bánt,ha valaki azt mondja,hogy mondjuk "ronda a hajad" vagy ilyesmi,nem szokták,ez most csak egy példa volt...:(


A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:52


Kis eltérésekkel,de velem is ugyanígy van.

Ha elrontok vagy eltévesztek valamit,egyből magamat okolom,hogy mekkora szerencsétlen vagyok és kár,hogy megszülettem,meg hogy átkozom azt a napot és stb.


Agy ismerősöm szerint,ezt csak saját magunk tudjuk legyőzni,nincsen rá gyógyszer...Esetleg kedélyjavítók meg ilyenek :S

2011. máj. 14. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Inkább valami nagy dózisú multivitamint nézz.
2011. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
27%

Figyu, járj le futni edz sokat, nem kell másokkal csak magad.. Csinálj szép testet növeli az önbizalmat, szebbnek fogod magad látni a tükörben és mindenhol.. Odamész egy csajhoz full jó tested van, úgy irigykedni fog rád.. Ha meg már normál jól érzed magad menj el tornázni, az is dob az önbizalmadon. A sportba lehet menekülni önbizalomért, nincs kisebbségi komplemicsodád, egyszerű önbizalomhiány erre a korra teljesen jellemző. Orvoshoz ne menj, ilyenekért.

Sport = Önbizalom = Siker = Megbecsülés = Mások irigyek rád = Jó test = Jó pasik sorolhatnám..

Persze lehet így is jó tested van, azt nem tom, de ezek lehetnek az okok.

Egyébként meg nem lehet mindenki modell, de a testét mindenki javarészt maga alakítja..

Én annyit "sírtam", dühöngtem (focizok, fiú vok tom ciki:D) mikor az edző nem engedett játszani, meccs után, mérges voltam a világra, nekem is ezek jelentkeztek, de talpra álltam elkezdtem nagyon sokat edzeni, elmentem akrobatikázni és most tökre jól érzem magam.


Próbáld ki ezeket, edz és sportolj, ha utálod akkor is, muszály:) Olyan jó érzés, amikor felüléseztél fáj mindened, de érzed hogy kiváltságos vagy ezért és legyőzhetetlen. Ja meg persze csinálj hidat, formálja nagyon a popót, kerek feszes lesz tőle:)


Ezek javítanak a problémádon, ha nem szereted akkor is gondolj bele, hogy magadért teszed. Csináld ezeket akkor amikor unatkozol és mérges vagy mindenkire, és gondold meg elfeledni!:)


Sok sikert!

2012. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!