Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál egy jó pszichiáter?...

Mit csinál egy jó pszichiáter? Hogyan gyógyít gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Elmondom, mire gondolok. Egy jó pszichiáter nem gyógyszerezi tele a pácienst, ha nem muszáj, hanem beszélget vele. A kérdésem az lenne, hogy miként segít, hogyan gyógyít egy pszichiáter gyógyszer nélkül?


Főleg tapasztalatoknak örülnék, de nagyon! Miként sikerült kigyógyulni a fóbiából, szorongásból, stb.? Remélem érthetően fogalmaztam.


2009. márc. 10. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyéni és csoport terápia.
2009. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyen dolgozom. A pszichiáter maga orvost jelent, aki gyógyszerrel gyógyít. Akire te gondolsz, az pszichológus lehet, oda küldenek beszélgetésre, teszteket csináltok együtt, egyéb építő dolgokat...

Sajnos gyógyszer nélkül nem igazán tudnak meggyógyulni az ilyen betegek, mint szorongő, fóbiás! Ezekhez elengedhetetlen a gyógyszeres terápia, ami kis százalékban kivételt jelent, azok a babát tervező, vagy már váró nők. Kb. ezek a kilátások.

2009. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

A megoldás mindenkiben benne van minden problémára. Hiába nem egyedi a probléma mindenkinél más használ más a megoldás (hiszen mindenki mástól szorong). Erre vezet rá. Kérdesivel "kényszerít" hogy olyan irányokban is gondolkozz ahogyan nem szoktál. Minél több szemszögből látod és térképezed fel a problémát annál jobban megismered és sikeresen rájössz arra is hogyan győzd le. Szóval kihúzza belőled a megoldást. Sokan élnek gyógyszeren ha megteheted ne lépj az egyik rabságból a másik rabságba (szorongásból gyógyszerfüggőségbe). Szerintem a gyógyszer az elmebetegeknek való, míg ezek a dolgok kis odafigyeléssel legyőzhetőek. Félelmeinket csak úgy tudjuk legyőzni ha szembenézünk velük. Ha kikerüljük mindig ott marad a nyomunkban.


U.i: amikor túl vagy rajta el sem hiszed milyen egyszerű volt, csak rászánni nehéz magad.


Sok sikert!

2009. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, különösen a harmadikat, pont erre gondoltam! Köszönöm! :)
2009. márc. 10. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a harmadik válaszolóval! Annyit tennék hozzá, hogy én évekig szedtem antidepresszánsokat, nem túl nagy eredménnyel, aztán találtam egy jó pszichológust, és egy év alatt nagyjából túl tudtam lépni a szorongásaimon, megtanultam kezelni a hangulatváltozásaimat.


Ha érdekel, keress rá Szendi Gábor depresszióról szóló írásaira a neten, nekem ő is sokat segített.

2009. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. márc. 13. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:
csoportos terápiára jártam de csak a pénzemet szedték el semmi változást nem tapasztaltam ! csak idöhuzásnak jó , mert nagyon elterelnek a helyes uttol , és csak az orvos zsebe dagad asok pénztöl !!
2009. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én voltam családterápián, de értelmetlennek tűnt. Szegény anyukámra akartak rávarrni mindent, amikor öcsém esett tényleg túlzásokba, anyukám meg csak nem bírta a feszültséget. Inkább járjon az egész család dilidokikhoz külön-külön, de ez együtt ennél az embernél kabaré volt.

:)

2009. aug. 24. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!