Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lilás körömágy - pánikbetegség...

Lilás körömágy - pánikbetegség. Lehet köze egymásnak a kettőhöz?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem, hogy mindkét kezemen, az összes ujjamon a körömágynál kicsit el van lilulva... Nem fogta meg semmi a kezem, és nem is ütöttem be... Viszont pánikbeteg vagyok, és sokszor hiperventillálok, egyenlőre nemigen sikerül ezt kordába tartsam.. :( olvastam a neten, hogy a lilás körömágy oxigénhiány, keringési probléma, és szivbetegség jele lehet... Tavaly októberben a legelső pánikrohamomnál, mikor még nem volt tisztázva, hogy mi is a bajom, kórházba vittek mert 140 volt a pulzusom, és meg is katétereztek, ahol kiderült, hogy a szivemnek semmi baja... azóta járok pszichologushoz, de ilyen tünetet még nem tapasztaltam, hogy el lenne lilulva a körmöm :( Van ilyen tünete a pánikbajnak? vagy takarodjak orvoshoz rögtön... segitsetek!
2011. ápr. 20. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, pánikroham alatt teljesen elkékültek a körmeim, de csak a roham alatt. Ha úgy maradt a körmöd, hát nem tudom..lehet, hogy az is csak a pánik miatt van, vagy folyamatosan magas még a pulzusod és ez látszik a körmödön.
2011. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én inkább arra gondolok, hogy folyton kapkodom a levegőt, és lehet az oxigén mennyiség a vérembe, az borult fel, és attól lilás..... bár anyám szerint csak beképzelem, de össze hasonlitottam az ő körmével, neki tök szép rózsaszin.... lehet tényleg túldramatizálom, nemtom :(
2011. ápr. 20. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha anyukád nem gondolja nagy dolognak, akkor biztos igaza van. Nem hiszem én sem, hogy nagy lenne a baj, meg akkor lenne más tünet is. Amúgy a pánikbetegségre jellemző, hogy felfújod azokat a dolgokat, amik nem veszélyesek és már ettől bepánikolsz. Nyugi, legfeljebb ha mész legközelebb orvoshoz, gondolom jársz a pánik miatt, akkor megmutathatod a körmeidet.
2011. ápr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!