Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A testem megbetegedhet ha...

A testem megbetegedhet ha nagyon sok stressz ér és verbális agresszió?

Figyelt kérdés
Ma reggel bementem az iskolába, engem mindig bántanak és már évek óta gyomorgörccsel lépek be az osztályba. Mostanában nagyon sokszor bántanak és egyre többször leszek rosszul pont az iskolában de ha hazajövök jól érzem magam. Ma is csak az 1. órát tudtam végig ülni mert elkezdett égni a gyomrom és hánytam.
2011. márc. 30. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Miért bántanak?:(
2011. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, abszolút elképzelhető az ilyen összefüggés!
2011. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen,lehet összefüggés.
2011. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Régen nagyon hisztis voltam, de már nem vagyok az kb. 4 éve csak az osztálytársak nem vették észre a változást. Most már minden apróságért bántanak pl. ha jó jeget kapok vagy cska zenét hallgatok szünetben vagy csak mert rájuk nézek. Lelkileg már nagyon ki vagyok készülve, már az öngyilkosságon gondolkoztam de rájöttem butaság lenne. De nagyon nehéz tűrni. Gyakran van hogy fizikai agresszióhoz is folyamodnak na az már mindennek a teteje.
2011. márc. 30. 11:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékig, én mondjuk tegnap vizsgáztam és még ma is!! megy a hasam ezért maradtam itthon (pompás...). Szóval igen van. Egyébként ilyen esetekben sürgősen iskolaváltás, mert hosszútávon mind idegileg mind testileg felőröl és hiába szeretnél jó teljesítményt nyújtani nemfogsz tudni :S (ez saját magamból kiindulva).De esetleg érdemes lenne beszélned a többiekkel, hogy miért bántanak , mivel bántanak, esetleg neked is kicsit alkalmazkodni (nemtudom mi a probléma, nemtudom mi lehet a baj, ez csak így látatlanban de neked kell eldönteni). Ha képes vagy rá és sikerül akkro nincs baj, de ha nem akkor....sürgősen váltás. Ha esetleg az utolós év (mint nekem és jövő hónapban ballagok :P) akkor már nem de ha még évek vannak akkor....
2011. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, de ez csak akkor mondható ki, ha kivizsgáltattad magad, és minden eredmény negatív lett. A gyomorégés és hányás súlyos betegség jele is lehet, felelőtlenség a stresszre fogni.

Miért nem váltasz iskolát? Az ilyen közeg rombolja az önbizalmadat, az egyéniségedet, ez meg majd kihat az egész életedre, a házasságodra, a gyerekeid életére.

2011. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó évem és már 2 hónap van az iskolából hátra, a szüleim nem akarnak másik iskolába átíratni. Hát voltam orvosnál, kivizsgálni nem vizsgáltak ki de nem találtak semmi okot rá, hogy mindig rosszul vagyok.
2011. márc. 30. 11:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Fiú vagy, vagy lány?

Hány éves vagy?

Konkrétan mivel, hogyan bántanak: mit mondanak, fizikai agresszió alatt mit értesz konkrétan?

Tanáraid nem vették még észre ezt, hogy téged bántanak ilyen szinten?


Szerintem mindenképpen szólj az iskolában valakinek (tanár, akiben megbízol, osztályfőnök, igazgató, és ha nincs változás nagyon rövid időn belül, akkor a szüleidnek kell lépni.)


Tudod, nagyon eldurvultak a viszonyok már az iskolában is!

Pl. nekem órákon tanárként kellett már szétszednem két diákot, úgy összementek. Legszívesebben jól pofánvertem volna mindkettőt, de akkor meg az egész tanári pályámnak vége lett volna, és nehogy már egy kis cs*cska miatt történjen ez.


A lényeg, hogy ne hagyd, hogy az folytatódjon, ami eddig folyt/folyik! Nem szabad! Ha te nem jelzed, ha te nem állsz ki magadért (a segítségkérés is a kiállás része, és nem szégyen, sőt a mai viszonyok között már elengedhetetlen, sajnos!), akkor senki nem tud segíteni, és azok a kis b*zi, cs*cskák fognak kicsinálni. NE HAGY MAGAD!!!

Ha gondolod, írhatsz privátban, és beszélgethetünk is.

Vigyázz magadra és cselekedj, magadért!

Szia!

2011. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egy 26 éves lány vagyok. Végig mentem mindazon amin te. Minden iskolában ahova jártam, de legfőképp ált.-ban ki voltam közösítve. Kicsúfoltak, kinevettek, nem barátkoztak velem, a mai napig előttem van, sőt nagyon sokszor álmodok is róla. Pedig nem voltam büdös, koszos stb., egyszerűen csak csendesebb voltam az átlagnál.

Olyan szinten tönkretette ez az egész az életemet, hogy tudom és érzem míg élek végig fog kísérni.

Csendesebb és félénkebb vagyok az átlagnál emiatt, nehezen kötök barátságokat, valószínűleg sokaknak emiatt nem is vagyok szimpi, de aki igazi barátom azt nagyon megbecsülöm.

Nekem nem voltak testi tüneteim akkor, de most már odáig jutottam, hogy tegnap voltam pszichiáternél és holnap kezdek el gyógyszert szedni.

Igazából akkor leszel csak jobban, ha kikerülsz ebből a környezetből. De akárhányszor új közösségbe csöppensz, fel fog benned jönni a fájó múlt. Én tudtam barátságokat kötni, és nem csak gonosz rossz emberek vannak.

Ezek az emberek akik téged bántanak, meg sem érdemlik a te barátságodat, ne is keresd a társaságukat. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk és hiszek abban és tudom is, hogy a jó Isten kamatostul fogja mindezt nekik visszaadni.

Fel a fejjel! Te különlegesebb vagy tőlük, és sokkal többet érsz!

Ne hagyd magad, mosolyogj az egészen!

2011. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
14/L vagyok a szüleimnek szóltam, hogy bántanak az osztályfőnöknek szóltam még egy másik tanárnak is szóltam de senki nem tett semmit. A szüleim nem akarnak átíratni másik iskolába, mert hogy utolsó év meg minden. Ráadásul még arra is kényszerítenek,hogy ha iskolai program van rész vegyek rajta. Amúgy általában azért piszkálnak mert csöndes vagyok, nagyon szeretem a lovakat(ők az életen ők tartják bennem az erőt),meg tavaly beteg voltam hirtelen meghíztam és azóta sem bírom leadni aktív sport mellett sem, de a túlsúly nem olyan vészes még 163cm-hez 56kg. Gyakran azért is piszkálnak ahogy kinézek, de nem tehetek róla hogy nem modell arcom van ezeket a gének határozzák meg, sőt még azért is bántanak mert nem sminkelem magam(őszintén minek az,főleg iskolába?). Fizikai agresszió alatt pedig azt értem, hogy gyakran megütnek és volt már hogy a koszos seprűt a számba nyomták és az egyik fiú elkezdett fojtogatni nem is egyszer. Mindenki azt mondja ne foglalkozzak velük, de nem tudom figyelmen kívül hagyni milyen lekezelően bánnak velem és amikor már fizikálisan bántanak az a legrosszabb, de senkitől se várhatok segítséget, nem akar senki se tenni ellene egyedül vagyok, de egyedül nem tudom őket leállítani mikor ők 20-an vannak és nem túl értelmes fajtából. Ráadásul mikor elkezdenek fojtogatni és már olyannyira szorítják a torkom, hogy nem kapok levegőt akkor gondolom azt, hogy nem bírom tovább meg akarok halni.
2011. ápr. 2. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!