Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bátyám állítja saját maga...

A bátyám állítja saját maga gyógyult ki az alkoholizmusból. Hihetek neki?

Figyelt kérdés

A bátyám most 32 éves, 20 éves korától iszik, az elmúlt öt évben nem telt el úgy nap, hogy ne ivott volna meg legalább 2l bort (már a kannás is jó volt neki). Karácsony előtt beteg lett, az orvos a vizsgálat során megállapította, hogy a lépe megnagyobbodott és a májával is bajok vannak. A tesóm megijedt és azonnal letette a poharat - legalábbis ezt mondja. Ragaszkodik ahhoz, hogy három hónapja egy korty alkoholt sem ivott, s ő van a legjobban megdöbbenve, hogy semmilyen elvonási tünetet nem tapasztalt. Se kézremegés, se hányinger, se vágyakozás a pia után, semmi, mintha sosem ivott volna.

Én viszont mindenhol azt olvasom, hallom, hogy az ilyen mértékű alkoholizmusból nem tud a beteg önállóan, segítség nélkül kigyógyulni. Hihetek neki, hogy ő mégis könnyen le tudta tenni a poharat vagy gyanakodjak? Egyáltalán van olyan, aki minden segítség nélkül abba tudja hagyni a nagymértékű ivászatot?


2011. márc. 10. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmusból, mint minden függőségből, ki lehet gyógyulni, bár ez ritka, mint a fehér holló.


Azt, hogy hihetsz-e a bátyádnak, te jobban tudod, mint egy idegen.


Sajnos az sem ritka, hogy egy alkoholista hetekig vagy hónapokig tiszta marad, aztán újra visszaesik.

2011. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy évekig tiszta. Apám háromszor játszotta el ezt. Most is tiszta, de már lassan lejár a pár év, és kezd is rajta látszani az állandó idegesség stb. Nincs már, amivel lefoglalja magát, és szerintem hamarosan megint piálni fog. Mindig kórház a vége. :/
2011. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
100%
Minden elismerésem a bátyádé és inkább állj mellé erősítsd s ne kételkedj benne hogy ő se kételkedjen saját magában.Igyon sok folyadékot hogy ne lépjen fel hiány mert a 2 liter bor intenzív folyadékbevitelre szoktatta a szervezetet. Én rengeteg kefírt ittam annak idején és még egy év múlva is folyt a nyálam mikor nyáron nyalábban vitték a sört a kocsihoz és dög meleg volt.Lassan 20 éve ennek és most semmikor nem iszom alkoholos italt névnapkor sem újévkor sem.Ezzel nem lehet játszani mert könnyen még jobban benne találja magát mint volt. nekem nem segített senki példáúl,de nem vagyok semmivel több mint más csak nem iszom alkoholt,ennyi.
2011. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A testvéredről és az előző válaszolóról is érdeklődöm, hogy hogy vagytok azóta. Minden rendben?
2011. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!