Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik antidepresszánsokat...

Akik antidepresszánsokat szednek tőlük kérdem, hogy a doki nem javasolt-e nekik pszichológust mielőtt gyógyszert irt fel?

Figyelt kérdés
Mert én járok neurológushoz, 1 hónapja, és annyi történt h. elmondtam a panaszom, és kaptam gyógyszert. Ennyi. Csak azért kérdem mert frontint is szedek és most Cipralex-et irt fel...
2011. jan. 18. 09:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én próbáltam a kineziológiát, olyan volt, mint halottnak a csók, elismerem, biztos használ valakinek, különben nem létezne, inkább a gyengébb esetekben lehet hatásos.

Én is szeretnék terápiára járni, van abból is ingyenes, háziorvos vagy pszichiáter adhat beutalót, szerintem mind kettő, klinikai szakpszichológust keress, ő tart terápiát.

A cipralexnél, mint minden antidepresszánsnál az első napok nehezek lehetnek, de ha tudod, hogy pár nap és jobb lesz, akkor kibírható, a gyógyulás érdekében ki kell bírni! Nekem csak egy kis álmosságot okozott, de az is lehet, hogy magát a pánikot érzed, csak most egyenlőre félsz a gyógyszertől és azt hiszed attól van, de meglátod, amint használ, már elmúlik a félelmed és örülsz, hogy kibírtad azt a pár nehezebb napot!

Jobbulást!

2011. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tőlem kérdezted, hogy milyen tünetekre szedtem. nekem is volt szívdobogásom egész éjjel, egy hétig nem tudtam aludni. Annyira vert, hogy rányomtam egy párnát, hogy ne érezzem annyira, de akkor is éreztem...Szédültem az utcán, nem tudtam egyedül közlekedni, nehézlégzés és a tipikus pánik tünetek. Először egyébként kineziológiával próbálkoztam, mert én is féltem a gyógyszerektől, de semmit nem használt, kellett csepegtetni egy bizonyos szerből, ha jön a roham, de csak átment rajtam, mintha semmit se vettem volna be. A nyugtatótól pedig azonnal jobban lettem. Nyugtatót is kaptál?
2011. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Frontint is szedsz, értem :)
2011. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, majd írok hogy mi van...csak közben ugye dolgozom is...
2011. jan. 19. 13:39
 15/24 A kérdező kommentje:

No tegnap este először bevettem a Cipralexet, rá egy negyed órára a Frontint...ez így azt eredményezte , hogy szinte semmi mellékhatás nem volt, aludni is tudtam hál istennek

csk nem tuom mi lesz ha le kell tenni a frontint.

2011. jan. 20. 10:26
 16/24 anonim ***** válasza:
E miatt ne aggódj, majd akkor kell letenned, ha már nincs rá szükséged, az orvosod tudni fogja mikor. Addig pedig szedjed!
2011. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Legna ***** válasza:
Az állam támogat 4-5 alkalmat, mármint pszichoterápiás foglalkozást. Szóval térítésmentes a dolog:)
2011. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

4-5 alkalom még nem pszichoterápia, csak a diagnosztikai fázis! A pszichoterápia a pánikbetegség esetén kb 4-8 hónap között van! De vannak olyan terápiák is, melyek évekig is eltarthatnak. (pl borderline személyiségzavarnál)


A pszichoterápia nem csak egyszerű beszélgetés. Megvannak a szakmai szabályai és több típusa van. Vannak nem beszélgetős formák is (pl hipnózis, KIP) A terapeuta választja ki mindig a megfelelő módszert, ami a kliensnek kell.

Nem lehet így neten leírni. Érzelmekkel, indulatokkal, összefüggésekkel, dolgozik. A páciens újra átdolgoz magában bizonyos élményeket, átlát eddig nem tisztázott folyamatokat magában és másokban, az érzelmi megélésen, viszonyuláson is tud változtatni. Feldolgoz nem tudatos dolgokat, esetleg traumákat, ami a betegséghez vezetett nála.

Az első pár alkalom beszélgetéssel, tesztek felvételével történik, megállapítja a pszichológus a dignózist és elemzi a személyiséget és annak működését.Ezután szerződéskötés következik, amiben megbeszélik, hogy a terápia hogyan épül fel, kinek mi lesz a feladata, felelőssége. A terápia csak ez után indul el.

Tehát kb a 4., 5. alkalomtól.


Lehet ingyen, TB támogatássl is terápiára járni, de a rendelők túlzsúfoltsága miatt kevesebb idő jut jóval egy betegre, ami a hatékonyságot nagy mértékben csökkenti.

Vannak intézetek, ahová be lehet feküdni akár 1-2 hónapra is pszichoterápiára. Ilyen pl Tündérhegyi Klinika nálunk. Csoportterápiák vannak, művészetterápia, pszichodráma és egyéni konzultáció is.


Ha erre nincsen lehetőség, akkor érdemes a maszekot megfontolni, és összespórolni rá a pénzt. Megtérül!

2011. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szia!kivánom,hogy mielöbb gyógyulj meg én is ebben vagyok benne már egy ideje..
2011. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kösz, de neked mik a panaszaid? NEkem pontosan nem mondta a doki hogy mi bajom....én szédüléses tünetekkel mentem el ...
2011. jan. 31. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!