Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet pánikbetegség tünet a...

Lehet pánikbetegség tünet a zavartság és megváltozott tudatállapot?

Figyelt kérdés

Nagyon zavart vagyok és nem tudom, hogy álmodom-e vagy nem...Fáj a fejem, a szemem könnyezik. A zavartságból az is érzékelhető, hogy nem tudok arra figyelni, hogy mit beszélnek, nehezen tudok megszólalni (mintha fáradt lennék a beszédhez is). A megváltozott tudatállapoton belül pedig erre a furcsa világlátásra gondolok. Minden megváltozik, mintha minden furcsa lenne, pedig semmi sem az. Mintha minden másmilyen lenne mint szokott. Ez lehet a pánik vagy valami komolyabb?


u.i.: Járok terápiára, de az még egy hét mire odakerülök és addig 6x megőrülök...


2011. jan. 14. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs, aki melletted legyen? Én úgy gondolom orvoshoz kellene ezzel menned (gyógyult pánikos vagyok). Komolyabb ez, holmi rossz érzésnél. Ambulanciára menj el, és komolyan mondd el mit gondolsz. Anno engem még a háziorvos sem zavart el ügyeletből. Meggyugtatott, kaptam egy calciumot, egy nyugit, beszélgettünk és jól lettem...
2011. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni, sétálj kinnt egyet, nekem az mindig jót tett.
2011. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint ez is beletartozhat a pánikomba? Mármint visszatérve az eredeti kérdéshez: a zavartság, megváltozott tudatállapot pánikbetegség is lehet?
2011. jan. 15. 07:55
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedre én is szívesen kapnék választ.
2011. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez nem pánikbetegség!az teljesen más!koncentrációképesség zavara lehet,és a megváltozott tudatállapot,az másvalaminek tudható be.lehet hogy valami vitamin hiányzik a szervezetedből,menj el vérvételre.
2011. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Te pánikos tünetet egyet sem írtál. A pánik az eltúlzott, de valósnak megélt félelem valamitől. Ez lehet bármi is. Egyre fokozódik, heves szívdobogással, légszomjjal stb párosul. Írod, hogy terápiára fogsz járni. Milyen terápiára, és ki javasolta neked? Szakorvosnál jártál? ( neurológus, v pszichiáter.)

2011. jan. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nagyon zavart vagyok és nem tudom, hogy álmodom-e vagy nem...Fáj a fejem, a szemem könnyezik. A zavartságból az is érzékelhető, hogy nem tudok arra figyelni, hogy mit beszélnek, nehezen tudok megszólalni (mintha fáradt lennék a beszédhez is)."


Rossz kedvtől, fáradságtól előállhat ez. Munkahelyi stresszek, egyetemi vizsgaidőszak stb. idején előfordul. Tudni kell kiszakadni a megszokott életmódból és lazítani egy kicsit. Lehetőséget kell rá teremteni, 1-2 napra.


"Minden megváltozik, mintha minden furcsa lenne, pedig semmi sem az. Mintha minden másmilyen lenne mint szokott."


Ez derealizációnak tűnik, ami szorongás, stressz, vagy éppen alváshiány, kávéfogyasztás stb. tünete is lehet, meg még ezer más oka lehetséges.


A pánik maga is tünet (szorongásos betegségek tünete). A derealizáció is efféle tünet.

2011. jan. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen!

Én is ebben szenvedek. És olyan a tudatom hogy már soha nem lehetek boldog :(

2011. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 JasDave válasza:

Ok. Pár év eltelt, de akkor mondom, mert lesz még aki erre keres:

Igen. Minden tüneted pánikbetegségre utal. Az itt válaszadók nagy többsége ugyanazt a hibás gondolatot követi, mint azok a pszichológusok akik képtelenek segíteni, és csak gyógyszereket tudnak felírni.

Ők ugyanis mindannyian helyzetekhez kötik ezt a betegséget, a tünetekre mennek rá mint: légszomj, szívdobogás, fulladásérzet, szédülés, fejfájás, és ezt mind a stressznek tudják be.

De nem. A pánikbetegek pont tudják, hogy a tüneteket bár komolyan elősegítheti és erősítheti a stressz jelenléte /pláne ha tartós/, de a rohamok jöhetnek a semmiből is.

Az elmúlt 10 évben elkezdtek elég komoly erőket mozgósítani ennek a betegségnek a megismerésére és kezelésére, de előtte mindenkit depressziósnak hittek. Aszerint is kezeltek.

Én örülök, a legjobban, ha valakiknek csak testi tünetei un. pánikrohamai vannak, mert bár az sem kellemes, de nekik fogalmuk sincs milyen ez az "álomérzet", ez a "kiszakadás a valóságból". Az ember egyedül érzi magát, csak a megoldást keresi, de nem találja. Én saját magamtól jöttem ki ebből. Erőssé váltam, szóval higgyétek el nem lehetetlen.

MINDEN AMIT LEÍRSZ, PÁNIKBETEG TÜNET. :)

2017. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!