Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért veszélyes, ha képzeletbe...

Miért veszélyes, ha képzeletben nővel vagyok?

Figyelt kérdés

Egy novellában olvastam, hogy orvosok hasonlót állítanak.


"Ha a patikában nem volt éppen sürgős dolga, és egy pillanatra pihenhetett - behunyta a szemeit, és gondolatban sorra ölelte: Irmát, Arankát és Irént. Orvosok állítják - akik értenek a dologhoz -, hogy ez nagyon veszedelmes, ás az ilyen ölelkezés százszor inkább ártalmas, mint ha valójában megtörtént volna."


Csáth Géza: Történet egy gyógyszerészettanhallgatóról


2011. jan. 14. 17:57
 1/10 tetris ***** válasza:

Az idézetet pontosan írtad ki?

Nem maradt ki egy lényeges szó valahonnan?

2011. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

*és

átellenőriztem mégegyszer

2011. jan. 14. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Csáth Géza író volt, ez egy irodalmi szöveg, ami a századelőn (XX. század) született. Nekem tetszik.

De gőzöm nincs honnan szedte. Akkoriban az önkielégítésről is azt tartották, hogy elsorvad tőle az ember.


A mai szexológia álláspontja kiegyensúlyozottabb, és csak akkor tartja károsnak az ábrándozást, ha az ábrándozó elszakad a valóságtól, és teljesen ábrándjaiba menekül.

2011. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mindig nővel akarok lenni. Nem csak a gyógyszertárban. Igaz, én hapsi vagyok.
2011. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én hallottam arról,hogy például ha valaki maszturbál és lány és azt képzeli,hogy nővel van,akkor erősen befolyásolja,hogy lezbiku, beszex vagy homokos lesz.Minél többet képzeled,csak ebben tudsz gondolkozni és átállsz...
2011. jan. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szal igen ha 2. commentelő mondta jól,mert ha te azt képzeled hoyg kutyával vagy pedofil vagy,akkor az káros lehet a gondolatodra.És általába szoktak lenni a szexbetegek,mert már másképp nem tudnak örömet szerezni maguknak,mert kiégtek.
2011. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

22:51-nek

Lehet, hogy igazad van, de én ennek pont az ellenkezőjét olvastam valahol. Ott azt írták, hogy a homoerotikus ábrándozások (férfiaknak szólt ugyan, de hát a kérdés is nekik irányul) megóvnak a homoszexuálissá válástól, mivel ezzel az ilyen irányú vágyak levezetésre kerülnek és/vagy az ezzel járó bűntudat miatt.

Ott írták, eszembe jutott.

Én személy szerint nem gondolom, hogy akár a vágyak ábrándként elfojtásán, akár ábrándként való kiélésén múlna a való életben megélt szexuális preferencia.

2011. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
fiú vagyok
2011. jan. 17. 12:49
 9/10 Lézer Anton ***** válasza:
100%
Csáth Géza nem csak író volt, hanem a hazai pszichiátria egyik atyja. Sajnos magán is kísérletezett és drogfüggővé vált. Onnan szedte. Magát a novellát nem ismerem sajnos, de a szerző nyilván játszik a képzeletbeli és a valós világ közötti vékony határral, vagy a vágyak hatalmára utal. Én erre tudok gondolni. Sem pszichiáter, sem író, sem Csáth nem vagyok. xD
2011. febr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ja, akkor ez a Csáth Géza valójában azt akarta írni, hogy ha valaki a gyógyszertárban áll sorba, akkor ne a drogon járjon az esze, inkább a nőkön. De mivel elfojtott drogfüggő volt, a regényében megfordította a vágy kiélési módját, nehogy kitudódjon a dolog. A helyszín pedig inkább utal a drogra, mint a pirospaprikára, pedig más boltban is lehet sort állni. Énnekem pedig akkor is a nőkön jár az eszem, bármilyen veszélyes is a dolog.:)
2011. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!