Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt rajtam kívül mániákus...

Van itt rajtam kívül mániákus kézmosó? Ez normális?

Figyelt kérdés
Mindig azt érzem, hogy piszkos vagy bacis a kezem, és hogy meg kell mosnom. Ha nem vagyok otthon, betegesen ügyelek arra, hogy ne érjek saját magamhoz. van nálam ilyen kis fertőtlenítő trutyi is ha mégis mondjuk meg kell vakarnom a homlokom vagy valami... Hazaérek, első a kézmosás... Állandóan elképzelem, hogy kik fogdosták össze előtte a kapaszkodót, a kilincset, a billentyűt, a csapot... Otthon is gyakran megmosom. Ez tényleg túlzás?
2011. jan. 7. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez túlzás. Nyugi, van immunrendszered, kell is neki egy kis edzés. De a levegőből is jut a szádba-tüdődbe baci bőven, ha nem hordasz szájmaszkot, azokat is az immunrendszered győzi le.
2011. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
keress fel egy pszichiátert! Ez kóros!
2011. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En is igy voltam. Sokszor a sajat agyamra mentem. En nem hasznaltam semmit ha nem voltam otthon, viszont ugyanugy irtoztam hozzaerni kilincshez meg barmihez. Aztan csak ugy magatol enyhultek ezek az "undorok". En nem is a baciktol feltem hanem a mocsoktol. Persze ugyanaz, de nekem a mocsok volt ami undort valtott ki bennem. a kezmosasi szokasaim mai napig megmaradtak. Kicsit enyhebb valtozatban. De en teljesen normlisnak tartom.
2011. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
uhh, akkor nem vagyok egyedül... Mindig is ilyen volam, de mostanában ez felerősödött. Köszönöm mindenkinek! ha egyéb tünetek is jelentkeznek, elmegyek dokihoz.. :) Addig is marad a tiszta kéz :)
2011. jan. 7. 14:55
 5/7 A kérdező kommentje:
És nekem nem is a piszok, hanem a baktériumok.. főleg ilyenekre gondolom, h valaki wc-zés után nem mosott kezet és úgy fogott meg vmit... ettől a hideg is kiráz. Mert mondjuk amikor kinn vagyok a kertben és földes lesz a kezem, akkor nem ézek kéznosási kényszert! De ha tisztának látszik a kezem, tehát nincs látható piszok, viszont felszálltam a buszra, és pl. visszajárót kaptam, egyből érzem!
2011. jan. 7. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
lehet most felerosodott, de majd javulni fog. Irtam, hogy ugyanigy voltam, vagyok. ugyanazokra gondoltam, gondolok most is. Hogy valaki nem furdik es megfogott valamit, utana meg megfogom en. Foleg az utcan lathato mocskos nem tisztalkodo emberek miatt erosodott fel bennem ez a kezmosasi kenyszer. De mint irtam mostanra mar normalisnak tunik. Ugyhogy marad a tiszta kez!!
2011. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hordj kesztyűt!
2011. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!