Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralex. Lehet váltanom...

Cipralex. Lehet váltanom kell? Vagy még várjak?

Figyelt kérdés

3 hete szedem a Cipralexet, este 1 szemet /10mg/, a második héten tök jól elvoltam, de most egy pár napja megint pánikszerű érzésem van, mondjuk nem "tör ki" rajtam, de mégis rossz a közérzetem :S Hozzáteszem, a szivemmel is vannak gondok, vagyis nekem gond, doki szerint semmi baja /systolém van vagy mi.../ De engem ezek a "bedobbanások" tettek úgymond pánikbeteggé :S és hiába az orvosi megnyugtatás, nem bírom róla elterelni a figyelmem, pedig azt hittem, a Cipralex majd segít....Sok helyen olvastam, itt is, hogy az antidepi ha elkezd hatni, olyan lesz az ember, mintha kicserélték volna, de én még ezt nem igazán érezm :S Nem érzem azt, hogy gyógyult lennék.... Várjak még? 3 hét még kevés, h kifejtse igazán a hatását? Vagy váltsak? Sokat nem szeretnék vele kísérletezni, az az igazság! :/

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 21. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is cipralexet szedek, nálam is volt ilyen, hogy kb a második héten volt pánikhullámom, nem roham, de kb olyan ahogy leírtad. Szerintem a 3 hétbe még belefér egy-egy mellékhatás, egyéni, hogy kinél hogyan hat, lehet, hogy nálad egy picivel lassabban. Már másfél hónapja szedem, most már tökéletes vagyok, megyek mindenfelé pánik nélkül. Szedd még nyugodtan, ha ezen kívül semmilyen mellékhatása nincs, akkor jó lesz neked ez a gyógyszer. Elvileg az elviselhetetlen mellékhatások miatt szokták javasolni a gyógyszerváltást, de ennyi kibírható, én is kibírtam :) Jobbulást és légy türelmes! :)
2010. dec. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem három hét, hanem három hónap az az idő, ami után eldönti az orvos, hogy kell e váltani gyógyszert. A Cipralex még csak most kezdi kifejteni a hatását. Türelem. Gondolom kaptál mellé nyugtatót is. Azt is szeded rendesen? ( frontin, xanax, rivotril)
2010. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szija!

Én 3 éve szedem a Cipralexet, amit azért kellett elkezdenem, hogy tudjak iskolába járni. Nekem 4 hét alatt állt rá a szervezetem, és utána éreztem magam biztonságban. Sajnos más megoldás nem volt. Szerintem várj a hatással még...

Mellékhatásként én 15 kilót híztam, amit nagyjából már sikerült leadnom. Én sajnos teljesen hozzászoktam, és ahogy hozzászokik a szervezet, már nem elég a gyógyszer, hanem Xanaxot is szedek hozzá:S Én a külső vélemények során hallottam, hogy más lettem. Én ezt abban érzékelem, hogy lelassultam. Egy nyáron át szerencsére nem kellett szednem, szépen fokozatosan leálltunk vele, de ahogy elkezdődött az iskola újra a rabjává váltam. nagyon szurkolok neked, hogy legyőzd a betegséget!

20/l

2010. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hitman30 válasza:
Ez csak mankó nem gyógyit meg senkit csak elviselhetövé teszi,amint leállunk róla visszaesés következik,3 évig szedtem jol voltam,vagy is jobban mint nélküle!2szer porbáltam leálni 2 hónapig birtam most utoljára a legtovább,elsöre egy honap után padlón voltam,remegés félelem sirás mindenen!kegyetlen betegség ez!Én ma kezdtem ujra és ugy döntöttem hogy nem is fogom abba hagyni ha ujra használ,inkább beszedem minden nap mint hogy rosszul legyek!Sok sikert!Ja és ne add fel sok idö mire hat,nekem több mint egy hónap kell!
2011. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!