Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig, mindenért bűntudatom...

Mindig, mindenért bűntudatom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tök hülye vagyok... Mostanában mindenért bűntudatom van. Pl. a fősulin egy feladatnál én voltam a negatív opponens, és már attól rosszul éreztem magam, hogy kritizálnom kellett másokat, pedig ez volt a "dolgom". Ha szólok a boltban, hogy rosszul adtak vissza, és csúnyán néznek rám, már azért is rosszul érzem magam. A suli mellett dolgozom is, nem haladok sehogy a szakdogámmal, szabira nem tudok menni (már azért is bűntudatom lenne, hogy itthagyom üresen az irodát... nem vagyok épelméjű, tudom), és tök rosszul érzem magam.

Ha tök fáradtan hazaesek munka és suli után, és ledőlök 20 percre pihenni, és közben hazajön a párom, egyből kiugrom az ágyból, mert zavar, hogy alszom, míg pl. moshatnék is egy adagot...

Próbálok mindig mindenkinek megfelelni, csak magamnak nem tudok. Nem akarom, hogy szeressenek az emberek, mert én sem szeretem magam.

Mit tegyek? Már nagyon nyomaszt...

24/L


2010. dec. 17. 13:17
 1/8 anonim válasza:
72%
Ez csak lelki dolog: nem magadnak akarsz megfelelni, hanem mindenki másnak. Ne úgy gondolkodj, hogy mennyi mindent csinálhatnál még, hanem hogy amit eddig csináltál, azzal is mennyit segítettél valakinek (itt gondolok például az irodai munkára, vagy akár a főiskolai feladatos példádra - ne arra gondolj hogy kritizálsz valakit, hanem hogy ezzel javítod az önismeretét, ami által jobb emberré válhat-miattad). Amíg magadat nem tudod szeretni, addig pedig másoktól sem várhatod el ezt. Remélem segítettem.
2010. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, segítettél, kedves vagy, és köszi. :)

Csak az a baj, hogy hiába magyarázom magamba, hogy nincs ezzel (velem) semmi baj, és hogy nem vagyok semmivel sem rosszabb, mint az átlag, pár nap után elfelejtem, és kezdődik előről minden...

Vajon hogy lehetne ezt hosszútávon tudatosítani magamban?

2010. dec. 17. 13:46
 3/8 anonim válasza:
72%
Ne átlagos akarj lenni, hanem átlagon felüli. Az eddigi írásodból szerintem bátran gondolhatom, hogy ott segítesz mindenkinek, ahol tudsz. Már ezzel is fényévekkel az átlagos tajparaszt felett állsz, csak tudatosítanod kell ezt magadban. Ne érezd magad tehernek.
2010. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég jól érted, hol tévedsz és miről gondolkodsz hibásan. De ha tudod, hogy hogyan kellene gondolkodnod és hol tévedsz, akkor kezdj el helyesen gondolkodni és nem tévedni. Ha ezt nem teszed, akkor azon gondolkodj el, hogy miért is nem változtatsz, milyen, magad elől is elhallgatott célod van ezzel. Ha magadtól nem jössz rá, akkor keress fel egy pszichológust, az pont ilyesmikkel foglalkozik.
2010. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a választ.

Próbáltam már sok önismerettel foglalkozó könyvet elolvasni, és míg olvasom, nincs is baj, bár nem értek egyet mindennel, de jobban érzem magam, és megnyugszom. Csak aztán újra bedarálnak a hétköznapok...

Valószínűleg ez is fejben dől el, mint minden más is. Majd megpróbálom újévkor megfogadni, hogy változtatok.

2010. dec. 17. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Te problémád a leírtak alapján a kialvatlanság és a túlhajszoltság. Tudom, hogy nehéz mindent erre kenni(nem is kell), de nagyon sok mindenért lehet felelős. Az pedig, hogy mindenkinek meg akarsz felelni, egyértelműen önbizalomhiány, amin úgy tudsz segíteni, hogy elmondasz mindent őszintén a párodnak vagy valakinek akiben megbízol, és ő majd elmondja Neked józan külső szemlélőként hogy nem vagy Te olyan rossz mint amilyennek képzeled magadat:-) De mivel szerintem ezt úgyis tudod, ezért egyszerűen csak fogadd el az infót:D
2010. dec. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad lehet neked is... Szeptemberben sajnos lebetegedtem, egy hétig táppénzen voltam, és annyira jól esett akkor ágyban lenni, és pihenni... Biztos, hogy erre is szükségem lenne. Csak sajnos (mivel nem tudok nemet mondani...) most sem tudok szabadságra menni, helyettesítek év végéig, max. csak a két ünnep között jövök el egy-két napra...

Áhh, tök hülye vagyok. Valószínűleg ez is az önbizalomhiány miatt van.

2010. dec. 18. 14:38
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem kb. ugyanilyen problémám volt néhány évig régebben: minden kis hülyeség után "bűntudatom" volt, rosszul éreztem magam, és nem tudtam koncentrálni amíg meg nem "bántam". Azért teszem idézőjelbe ezeket mert azt hiszem ez nem volt igazi bűntudat és megbánás. Csak azért bántam meg utána magamban amit tettem vagy mondtam, hogy ne érezzem a bűntudatot és tudjak koncentrálni. Szörnyű volt sz egész, tényleg. Az a baj, hogy minden, ami egy kicsit is kifogásolható volt, az "bűntudatot", egy megoldatlanság-érzést, probléma-tudatot hozott létre és emiatt nem tudtam koncentrálni amíg meg nem nyugtattam a lelkiismeretemet megbánással. Tudtam h hülyeség és nem kéne ezt megbánnom de addig nem tudtam koncentrálni...

Aztán elmúlt magától, de ha valami nagyobb hülyeséget csinálok még mindig koncentráció-problémáim vannak.

Nem értem az egészet pedig annyira szeretném érteni h miért van és megszüntetni, mert még mindig okoz gondot ez.

2011. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!