Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek van ereje segítene...

Akinek van ereje segítene nekem? Csak pár levélről lenne szó, ha van kedv?

Figyelt kérdés

Egy 22 éves dolgozó/tanuló lány vagyok, súlyos önbizalom hiányom van, és önértékelési zavarom.

Vannak barátaim, meg párom is van, akit nagyon szeretek, de nagyon gyakran folytok el magamba dolgokat, problémákat, és igazából csak írásban tudom kiadni.

Igazából se a barátaimat, sem a páromat nem szeretném ezzel terhelni, így eddig egy naplóba írtam az ilyen dolgokat, de már nem elég. Néha annyira elkeseredek, hogy elfáradok, gyengének érzem magam, meg szomatikus panaszaim is vannak. És nem igazán tudok beszélni a problémámról, csak írni.

Az lenne a kérésem, hogyha valaki érez magában annyi erőt, hogy elolvassa a panaszáradataimat, és van némi érzéke (nem tehetsége, tudása) a pszichológiához, az tegye meg, hogy küld egy e-mailt, aztán majd meglátjuk.

Van egy adag öniróniám, meg elég morbid a humorom, tehát a szenvedéseimet ált. úgy írom le, hogy kicsit vicces legyen, de jó lenne, ha kapnék valami visszajelzést, h valaki meghallgatott. A napló erre nem képes.

Az életben én egy nagyon mosolygós, nagyon segítőkész, inkább hallgató, figyelő típus vagyok, ezért mindig háttérbe szorulok, és a saját problémáim nem kerülnek terítékre, mert nem vagyok képes felvállalni a gyengeségeimet...

No, mind1, ha vki segítene azt nagyon megköszönném...

Azért kérek itt segítséget, mert rendes pszichológusra nincs pénzem, a körzeti rendelőben már próbálkoztam, de nem fogadtak. :(


2010. dec. 13. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Írtam privit.
2010. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az önbizalomhiány nálam is megvan. 25évesen,175cm magassággal és 55kilósan nem érzem magam jól a börömben.

egyszerűen nem,sokáig szemüveget hordtam,lányom miatt most nem. talán az is zavar.Ha gondolod irj rám s MSn-zhetünk is:)

2010. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék inkább levelezni, mert ha valakivel beszélgetek egyszerűen képtelen vagyok magamról beszélni, vagy a saját problémáimról, mindig elárasztom a másikat az érdeklődésemmel és a figyelemmel. Nem arról van szó, hogy nem élvezem ezt, csak mondjuk mikor egyedül maradok, akkor érzem úgy, hogy minden probléma, amit nem mondok el bennem maradt és megfojt.

első! Igyekszem mihamarabb válaszolni.

2010. dec. 13. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok (aki privit írt). Értem mit mondasz, de értsd meg hogy ennek csak úgy van bármi értelme ha megBESZÉLED, nem csak leírod mert az semmit nem segít. Higgy nekem, tapasztalat! Az MSN pedig mégiscsak olyan mintha leveleznél, csak kapsz rá reakciót is. Nem akarlak győzködni, csak bátorítalak hogy gondold át, úgy jobban tudnék segíteni, de ha mindenképpen ragaszkodsz a levelezéshez hát legyen... :)
2010. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en is irtam neked privat uzit. 26/l
2010. dec. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!