Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, úgy érzem ide...

Mit tegyek, úgy érzem ide ragadtam? Nincs kedvem semmihez,elterveztem,hogy pénteken rendet rakok és még most sincs az.

Figyelt kérdés

Megfogadtam,hogy idén sportolok és egészségesen táplálkozok(már alig eszek édességet,chipset stb.).és mégsem sikerül.ugyanott tartok ahol tavaly,miért nem sikerül?megfogadtam,hogy többet megyek ki a barátokkal,de nem sikerül.itthon vagyok és énekelek táncolok el vagyok a magam kis világában.tavaly is ez volt,aztán jött a tavasz és én is kiníiltam nem csak a virágok.ez normális?

14/L


2009. jan. 18. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem is ez van néha, én nem csak télen.


Télen sok embernek rosszabb a kedve, úgy érzi nincs kedve, energiája semmihez, mindent csak halogat, állandóan álmos, sosem elég az alvás stb.


Ha a jóidő, napsütés közeledtével elmúlik, és azért olyanokat, amiket muszáj megcsinálsz (pl. tanulás, egy házidolgozat megírása, rendrakás az asztalon, ha vendégek jönnek, kutyatálját kitakarítani, mert piszkosból nem ihat stb,) akkor normális. Ha annyira nincs kedved semmihez, hogy ebből már komoly problémák adódnak, akkor érdemes felkeresni a háziorvost, majd pszichológust, ha szükséges. De szerintem veled nincs semmi gond, ez normális, télen mindenki depis egy kicsit.

2009. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem köszi szépen.áá annyira nem fajult el ez a dolog,tanulok csinálok hf-t meg mindent amit kell,de undorral és állandóan csak aludnék:S
2009. jan. 18. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom ezzel o.társak is így vannak :)

Szerintem nincs semmi gond, egyél sok gyümölcsöt, ha kell szedj vitamint, hogy energikusabb legyél. És este feküdj le időben, ha sikerül.

Ha véletlenül napos idő van menj ki gyorsan :)

Ez teljesen normális, ha jön a tavasz magával hozza majd a jókedvet is :)

2009. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben nagyon szépen köszi neked is:D
2009. jan. 18. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
2009. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, télen az egész természet begubózik egy kicsit, mi is így vagyunk vele. Tedd, amit a szervezeted "parancsol", az embernek valójában sokkal kevesebb külső ingerre, sokkal több egyedüllétre van szüksége, mint amennyit a divatmagazinok próbálnak bemagyarázni. Teljesen oké, ha a hideg hónapokat inkább otthon, a családoddal töltöd. Rám is csak tavasz körül szokott rámjönni a "csavaroghatnék".
2009. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem,bár én a családommal se szívesen vagyok,mert nagyon sok a zűr.Nem nagyon értenek meg a szüleink,se a nővéremet(18lesz) se engem.ráadásul sok a veszekedés...igy inkább a szobámba vagyok és lekötöm magam tancolok énekelek stb.:)
2009. jan. 18. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Tokeletesen megertelek,en is igy vagyok ezzel,egyedul elvagyok a szobamban,enekelek,tancolok,logok a neten,mar kimenni sincs kedvem a barati korrel,lusta vagyok hozza,unok mindent es mindenkit.

Nem az elso eset,es tavasszal en is helyrejovok...Hianyzik a napsutes ilyenkor,telen.Ez depisse teszi a hangulatomat

2009. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egyertelmu, hogy erot kell venni magadon...nagyon nehez...en is epp most vagyok ilyen helyzetben...s meg annak ellenere is, hogy tisztaban vagyok azzal, hogy februarban kezdodik az erettsegim elso forduloja (mert erdelyi vagyok), megsem eleg nagy a motivacio...probalj, ki valami olyasmit, hogy irj magadnak napi programot, legalabb 5-10 nagyobb dolog legyen a listadon, amit a nap vegeig magadnak kell teljesitened, es tedd jol lathato helyre! majd sorra pipazd ki, ami osszejott, es ami aznap nem sikerult ne halasztgasd! semmikepp! bizonyitsd be magadnak, hogy vagy annyira eros es celtudatos, hogy teljesitsd magadnak a sajat terveidet :) sok sikert :D
2010. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!