Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak én érzek így? Mit tehetek...

Csak én érzek így? Mit tehetek ellenne?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy már most semmi értelmét nem látom az életnek. 16 éves vagyok, és úgy érzem, hogy ez csomó gondom van, és ugye mindenki azt mondja, hogy lesz ennél rosszabb is. Már most alig bírom elviselni az életet, félek, hogy akkor mi lesz. Szeretnék már önálló lenni, tudom, hogy még 2 évig nem lehetek, de félek is az önállóságtól. Nem tudom, hogy mi értelme van élni. Nem találom értelmét. Félek attól, hogy még rosszabb lesz, ahogy múlik az idő. Nem siránkozni akarok, hanem tanácsot kapni, hogy hogyan javíthatnék a helyzeten. Nem szeretnék orvoshoz járni, gyógyszereket szedni, ilyen válaszokat inkább nem kérek. Aki tud segíteni annak előre is köszönöm. :)
2010. nov. 9. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne sz*rjál én is félek. Boltba nem merek elmenni pedig 18 vagyok.

Bár nekem annyiból könnyebb h lesz*rom a tanulást csak annyi h eljárok suliba néha azt vagyok magamnak.

18/F

2010. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor legalább nem vagyok egyedül...Nekem tanulni kéne, meg egyetemre menni, de semmi kedvem...
2010. nov. 9. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
16 éves vagy..ez normális, bár ha rosszabb lesz, akkor tényleg keresned kell valakit, akivel tudsz beszélni a problémáidról
2010. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De mi a konkrét bajod?

Nem szabad feladni. Nekem tavaly vakbélgyulladásom volt, hetekig nem jöttek rá, szóval már perforált is időközben. Azóta folyamatosan fáj a hasam, folyton beteg vagyok, és még cisztáim is vannak. Kimaradtam két hónapot a suliból, alig mertem visszamenni, de valahogy csak összehoztam. Most felvételizek. Aminek igenis van értelme, sokszor nekem sincs kedvem tanulni, mert rosszul vagyok, de van egy ilyen mondás: nem az az ostoba, aki nem tud, hanem az, aki nem akar tudni. (Szkovoroda költőtől idéztem) Fel a fejjel! Azt teheted ellene, hogy leülsz, és megerőlteted magad. Semmi más módszer nincs rá.

2010. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem semmilyen testi bajom nincs, egyszerűen néha nem találom az élet értelmét. Van, hogy egyáltalán nem érzek semmit. Nem értem minek kell élni..Pár évtized múlva úgy is meghalunk...Ezért tanuljak? Ezért küzdjek?
2010. nov. 11. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem agy egyedül, minden második kamasz ugyanilyen életunt és ugyanennyire látványosan szenveleg. Ha kinövös a kamaszkort, elmúlik ez a műdepresszió is.
2010. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azt kell mondanom, hogy sajnos megértelek! Én is sokszor érzek így, de olyankor megpróbálom lekötni magam valamivel (21/Nő). Általában tanulok. Sajnos ez csak ideiglenes megoldás, mert egyrészt éjjel-nappal tanulni sem lehet, másrészt a suli is elmúlik egyszer. Bár egy tanácsot azért csak adnék: keress egy barátot/barátnőt, aki megértő és tudsz vele komoly dolgokról beszélgetni! A beszélgetés nagyon sok gondot tud orvosolni. ;-)
2010. nov. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanulás, nyelvvizsgára készülés, sport, barátok, hobbi, kirándulás. Találj célokat és foglald le magad, segíts otthon, akkor nem csak magaddal foglalkozol. Nehogy elkezdj gyógyszert szedni, ez a kamaszkori céltalanságon nem segít. A legrosszabb ha csak úgy elvagy, nem tanulsz, nem csinálsz semmit és csak sajnálod magad.
2010. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére van kivel beszélgetnem, csak néha nem akarom, hogy másnak legyen rossz kedve miattam... Igyekszem találni valamit, ami érdekel, lefoglal. :)
2010. nov. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!