Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a haverom hallja a hangokat...

Ha a haverom hallja a hangokat de tud róla az skizofrénia ?

Figyelt kérdés
Van egy haverom úgymond “haverom”.. aki már rég óta mondja, hogy hallja a hangokat és másoknak a hangját, haveroknak és idegeneknek is.. és mondta elvileg mindenkinek vannak hangok de őt idegesítik ezek a hangok, mert mondják, hogy pancser, és kislány vagy meg ilyenek.. amúgy lehet skizofrén? Sokszor mondta úgy érzi két személyisége van meg ilyeneket is mondott.. de aki skizofrén az nem úgy van, hogy nincs betegségtudata? Nem tudom miért teszem fel ezt a kérdést gyakorin, mert meg szüntettem ezzel a “haverral” a kapcsolatot, mert nagyon lehúzott és kezdtem félni, hogy én is olyanná válok vagy lesz valami ilyesmi velem is addig mondja ezeket… de valahogy muszáj meg kérdeznem, hogy skizofrén lehet ? Igazából nem is kellene érdekeljen de valahogy még is kíváncsi vagyok
ma 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még ha skizofrén is a "haverod" akkor sem tud téged megfertőzni vele...
ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen lehet, de attól mert barátkozol vele, nem leszel te is beteg!
ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De amikor mindennap ezt hallod tole es mondja es csak mondja… az embert lehuzza teljesen.. sajnos
ma 13:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Kisérd el a háziorvosához. Vagy ha tényleg van betegségtudata, mehettek egyenesen a pszichiáterhez is.
ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mar megszunt koztunk kommunikacio es minden.. en regebben mondtam sokszor neki menjen el stb stb.. volt egy pszichologus csaja is aki bele szeretett de az sem segitett neki semmit
ma 15:03
 6/13 A kérdező kommentje:
En azt akarom megtudni, hogy tenyleg skizofren lenne ?
ma 15:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Van csomó tünete a skizofréniának, ennyiből még egy pszichiáter sem mondaná meg, hogy az -e! Előfordulhat “sima” depressziónál is, hogy hallucinál valaki, már ha ez hallucináció, és nem csak esetleg túlzott lelkiismeret / gondolkozás. Mindenesetre biztos, hogy ha valaki segítene neki eljutni pszichológushoz vagy pszichiáterhez az jó lenne.
ma 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De itt sokmindenről lehet olvasni pl:

[link]

ma 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És igen van olyan, hogy valaki skizofrén és tudja magáról, hogy az és azt is meg tudja különböztetni, hogy valódi a hang amit hall vagy nem. Nem minden skizofrén tudja.

És ha esetleg olyan korban van, még az iskolapszichológus is segíthet.

ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2,7,8,9 is én voltam.
ma 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!