Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha magamban beszélek és el...

Ha magamban beszélek és el beszélem hangosan a gondolataim az baj?

Figyelt kérdés
Pl: egyedül vagyok a szobámban és eszembe jut valami és el beszélem hangosan
ma 16:38
 1/4 Katona Dius ***** válasza:
100%
Én is szoktam hangosan beszélni magamhoz. Jobban megmarad, ha hallom is, nem csak gondolom. Így kevésbé felejtem el.
ma 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
100%
Nem, sokszor én is jobban tudok hangosan gondolkodni. Nem az a baj, ha valaki magában beszél, hanem az, ha a hangokkal beszélget ;)
ma 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha a gondolatával beszélget? Jajjj a hangoktól félek remélem soha nem lesz ilyen problémám, nem leszek skizofren, mert rettegek tole
ma 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj, pláne, ha egyedül vagy, nőkre amúgy is az jellemző, hogy fejben káosz, amit csak kint bírunk kibogozni, akár írásban is, én legalább is mindenképp ilyen vagyok, én is szoktam magamban beszélni, sőt, arra is rájöttem már, hogy olyankor a felettes énem beszélget az öszötönénemmel, én pedig próbálok extra türelmes lenni, mintha a saját magam anyukája lennék és a saját kislányomhoz beszélnék... :)


Volt már amúgy, hogy rajta is kaptak, egyszer egy különóra öltözőjében azt hittem, hogy egyedül vagyok, talán még ősz vagy tél is volt, és a tornaóra után kerestem a holmijaimat és közben mondtam is, hogy jaj, hova tettem az ezt meg azt, ó, talán emlékszem, nem, az ott van, stb., és egyszer csak bejött vki még az öltözőbe, és még mondta is, hogy azt hittem, hogy van még itt valaki, én meg nevetgéltem kissé zavartan, hogy ja, nem, csak én, csak magamban beszéltem, erre mondta, hogy teljesen úgy hangzott, mintha egy anyuka beszélne kedvesen és türelmesen a gyerekéhez, úgyhogy ezt még dicséretnek is véltem! :)

ma 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!