Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt aki a citalopram és...

Van itt aki a citalopram és az escitalopram hatóanyagot is próbálta, érzett e különbséget?

Figyelt kérdés

Van e köztük különbség, pl. kevesebb mellékhatás, kevésbé okoz fáradékonyságot vagy bármi más mellékhatást.

Tudom, hogy ugyanaz benne az aktív hatóanyag, de a citaloprámnál fele része nem hasznosul mert más irányba forgató optikai izomer. Kérdés, hogy ebből adódik e mellékhatás különbség.



tegnap 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván papíron kb nem kéne, hogy különbség legyen, gyakorlatilag ugyanazt csinálja az agyadban. Nem hiszem, hogy érdemes lenne egy ember szubjektív, anektodikus beszámolójára hagyatkozni. Mégha szedte is egymás után mindkettőt és érzett is különbséget, kb lehetetlen megmondani, hogy az valóban a két szer hatása közti külöbség és nem csak éppen a beteg állapotában állt be valami gyóygszertől függetetlen változás, esetleg placebo vagy esetleg valamelyikből magasabb dózist szedett-e.
tegnap 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi #1, azért még várom az esetleges válaszokat. A citalopram 50%-ban nem hatásos (a fő cél szempontjából) enantiomerjének azért lehet plusz mellékhatása, vagy éppen nem várt mellékhatás csökkentő hatása.

Arra lennék kíváncsi főként, hogy álmosság okozó hatás tekintetében van e különbség.

tegnap 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából, pont abban van különbség, hogy a citalopram gyenge antihisztamin, ami álmosságot okoz, az esictalopram pedig nem. Szóval ha csak az álmosság a probléma akkor gyakorlatilag az egyetlen valóban elvárható különbség lehet.

"Citalopram is also a mild antihistamine, which may be responsible for some of its sedating properties.""

tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!!! Az antihistamine keresőszóval, találtam egy linket erről:

[link]


Én több mint 10 éve szedek Citalopramot és komoly fáradékonyságot okoz. Hátha ezek szerint az Escitalopram estén, bár biztos az is okoz, de kisebb lenne ez a hatás!


Köszi, ez tényleg hasznos válasz volt! Ha kipróbáltam az escitalot lehet beszámok itt a tapasztalatokról.

tegnap 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!