Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az anyám paranoid skizofrén...

Ha az anyám paranoid skizofrén, nekem mennyi esélyem van ezt örökölni?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, de nekem rendezett az életem, viszont az anyámtól meg az ő családjától teljesen elhatárolódok. Huszonévesen, tehát viszonylag fiatalon el is költöztem otthonról, úgyhogy még volt esélyem formálódni egy másik környezetben. Viszont borzasztó gyerekkorom meg tinikorom volt, kb 25 éves koromig, és azóta is rengeteg stressz ért. Depressziósnak nem érzem magam,van férjem, barátaim, lediplomáztam, jó munkám, stb. Viszont nehezen bocsátok meg másoknak, szeretek egyedül lenni, néha elodázok dolgokat, szeretek elmerülni a gondolataimban. Nincsenek hallucinációim meg tévképzeteim, a környezetemben élők is normálisnak tartanak.
ma 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha mostanáig nem jelentkezett, akkor szerintem megúsztad.

Ismertem egy családot, az apa és a lánya az volt. A fiú makk egészséges. A lány már tizenévesen is fura volt, pedig addigra a szülők rég elváltak, és az anyuka nevelte a gyerekeket.

A három általad leírt dologból kettő, az egyedüllét kedvelése és halogatás bennem is megvan. A környéken se volt skizo, senkim.

ma 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
50-50. Vagy-vagy. Ki tudja.
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!