Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD, szorongás vagy esetleg...

OCD, szorongás vagy esetleg paranoid skizofrénia?

Figyelt kérdés
Hosszú sztori, de megpróbálom összefoglalni. Általános suliba kerülésem után magamba forduló gyerekké váltam. Nagyjából harmadikban elkezdtem azt hinni, hogy mások is hallhatják a gondolataimat, és ez az érzés mai napig megvan, pedig tudom, hogy ez lehetetlenség. Gimi elején kialakult nálam pár kényszeres dolog (például kézmosásnál számolás stb). Gimiben visszahúzódóbb voltam, és paranoiás is egy kicsit. Depresszió is kialakult nálam. 20 éves koromban egy kisebb trauma (bátyám betegsége) miatt pánikroham szindrómám is kialakult. Kb fél évig borzalmasan éreztem magam. Hogy miért gyanakszom skizofréniára? Szinte minden tünet, amit olvastam illik rám. Mai napig vannak paranoiás időszakaim, téveszmének gondolom betudható a gondolatos dolog, amit említettem. Hipochonder vagyok. Hittem már magam rákos betegnek is, de orvosi kivizsgálás bizonyította, hogy nem vagyok az. Érzékcsalódásaim, vagy hallucinációim is voltak már (például a munkahelyemen hallott gép csipogását otthon is hallottam, pedig tudtam, hogy csak beképzelem). Érzelmileg mindig is sivárabb voltam egy kicsit, de mostanában mintha ez erősebb lenne. Jelenleg iszonyatosan és folyamatosan szorongok mindenen, rettegek, hogy skizofrén vagyok. Kényszergondolatok gyötörnek. Úgy érzem, nehezen tudom tartani magam, hogy ne kattanjak meg teljesen. A legkisebb, jelentéktelen dolgokra is ráparázok. Hirtelen haragú is vagyok, pedig ez nem vall rám, de valahogy könnyebben felidegesítem magam dolgokon. Néha úgy érzem magam, mintha le lennék épülve mentálisan. Rossz a memóriám, beszédzavarom van és nehezen koncentrálok. Epizodikus nálam, hogy mikor vagyok jobban, vagy rosszabbul. Bármilyen észrevétel, visszajelzés jól esne.

szept. 15. 19:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként 22 éves férfi vagyok.
szept. 15. 20:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szorongás, amit leírsz. De kéne kezeltetni szerintem.
szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A futás a lelki betegek sportja. Csináld,bármilyen lassú is vagy. Ne add fel. Minden lelki betegsègèrt a szülők felelősek. Ha elköltözöl ès minden kapcsolatot megszakitasz velük örökre,eltűnik a lelki bajod is. Mèg a hirtelen haragúsàg is.
szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemelyik embernek van gondolatolvasai kepessege. Vagy megerzesei. Ez nem betegseg,h tudod rola,h megerez dolgokat rolad. Foleg ritka sterencses vagy,ha segit teged.
szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!