Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek reményteli a...

Hogyan legyek reményteli a kényszerbetegségemmel?

Figyelt kérdés

3 hete pánikrohamom volt egy kellemetlen esemény kapcsán. Azóta non-stop kellemetlen intruzív gondolatok vannak, ver a szívem, pánikolok. Úgy érzem magam mintha balesetet szenvedtem volna, nem vagyok a régi, és nem is merem a régi hobbijaimat csinálni.


Hogyan legyek pozitív a felépülést illetően? Pszichológushoz fogok menni, de azt olvastam az OCD nem annyira gyógyítható. Előtte is szorongós ember voltam és OCD-s, viszont egészen okén elvoltam, most viszont pokol az életem és nem tudok hinni hogy jobb lesz. Csak ezzel akarok foglalkozni és nehezen tudok a mindennapi dolgokra figyelni.


ma 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ehhez gyógyszer kell. Azzal tünetmentessé tehető. Mellé jöhet a pszichoterápia.
ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehetek annyira nyugodt mint előtte voltam? Előtte is szorongó voltam és voltak OCD gondolataim, de csak enyhék, most viszont minden nap nagyon erősek. Nem kell hogy teljesen nyugodt legyek, csak legalább annyira mint régen.


Nehezen tudom elfogadni hogy fejreállt a világ az életemben.

ma 19:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy el kéne fogadnom ami most van, de nagyon zavar hogy ennyit szenvedek, és így megváltozott minden. Minden ugyanaz körülöttem, de én nem.
ma 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre való a gyógyszer és a pszichoterápia. Nem kell szenvedni.
ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem OCD, hanem pánikbetegség. Nekem is voltak OCD-s tüneteim amikor nagyon szarul voltam.
ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: lehetséges. Mielőtt volt a pánikroham, azelőtt is voltak OCD-s tünetek, nagyon túlgondoltam mindent, szimpla döntéseket a végletekig gondoltam, hipochondria stb. De sose ez volt nekem a meghatározó. Azóta viszont nagyon sok új fajta ilyen kellemetlen gyötrő gondolatom van.
ma 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!