Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegseg, depresszió?!...

Panikbetegseg, depresszió?! Mentális probléma

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon hosszú lesz!


17 éves korom panikbetegsegem van, de azzal még el is voltam

Tavaly áprilisban kezdődött egy brutal depresszív korszakom, (van egy kislányom) az apukája kint dolgozott külföldön és bele bolondultam az egyedüllétbe vagyis a felnőtt társaság hiányába. Egész nyáron otthon ültünk bent a szobában, persze próbáltam mindig a lányomnak programokat szervezni leginkább otthon. Emiatt a problémám miatt a párommal nagyon sok konfliktusunk volt, hetekig épp csak pár falatot ettem naponta, volt mikor egész nap semmit, nagyon le is fogytam. Nagyon sok testi tünetem jelentkezett, zsibbadtam a karjaim, szédültem, fájt a fejem oly annyira hogy hajnalban arra keltem mint aki kB stroke-t kapott. Aztán egyre rosszabb lett, minden betegséget be beszéltem magamnak. Ez év májusában végleg haza jött, egy időre enyhultek a tünetek, de nem szüntek meg. Mindenféle betegséget be beszélek magamnak, kaptam már strokot, a tüdőmmel volt probléma vagy is én azt hittem, sokszor keltem arra hogy az egész felső testem mintha lebenult volna és alig kaptam levegőt is plusz jött rá a pánik. A gyomrom többször begörcsölt, 3x jártam a sürgősségin és egyszer sem találtak semmi problémát, most legutóbb a mellkasom fájt és a gyomrom, hetek óta fáj a bal karom akkor rá is pánikolok, viszont a jobb is fáj de akkor nem igazán foglalkozok vele, nagyon sok az extra utesem főleg ha stresszesebb vagyok. Nem bírom a stressz helyzeteket, ha van valami probléma a szívem 100-al ver majd elajulok a fejem majd szét szakad, remegek. Ha valamit csinálok kifulladok pár perc alatt sem lelkileg sem testileg nem vagyok képes megfelelni magamnak. De ez így van ha örülök is valaminek akkor van egy ilyen érzésem mintha lezsibbadna az egész testem. Ülő munkát végzek, nem sok inger ér Sehogysem kB. Szedtem xanaxot, egy ideig hatásos volt, de aztán azzal is csak rosszabb volt, igazából ha dokihoz vagy pszichológushoz megyek az az első hogy gyógyszert akarnak felirni, de semmiképp nem szeretném, van a környezetemben aki évek óta szedi és csak elnyomja a dolgokat. Most épp olyan mintha a szívemmel lenne valami baj, állandóan csak erre gondolok és megorit a tudat, nagyon szar anyának érzem most magam hogy nem tudok a lányomra koncentrálni 100%-ban. Ma is pl elektromos rollereztem és mikor leszálltam szédültem, zsibbadt az egész testem. Refluxos vagyok elég durván, és sokszor észre vettem, hogy az is ki váltja a pánikot bennem mikor valamin épp fáj, vagy ég a mellkasom, napközben nehéznek érzem. Úgy érzem teljesen gyenge vagyok lelkileg és ez annyira kihat testileg is.

Teljesen rá vagyok utalva a páromra, ha nincs a közelembe rám jön a pánik hogy lesz valami bajom és csak rá szamithatok, félek hogy akkor lesz bajom ha ketten vagyunk a lányommal és még kicsi hogy bármit is tudjon tenni. Féltem nagyon, hogy bármi baja lehet igy. Nem segítséget akarok csak jó volt kiirni magamból, esetleg tanácsot elfogadok, hogy hogyan tudnék gyógyszer nélkül kiegyensúlyozott, nyugodt lenni. Nagyon rossz így létezni is. Köszönöm, ha elolvasod


ma 17:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Sziooo nálam is hasnoló a helyzet ha gondolod írj priviben :)
ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!