Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pókfóbiám miatt irtózatosan...

A pókfóbiám miatt irtózatosan túlreagálom a kisebb szörnyetegeket is, és emiatt a családom gúnyolódik ezen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy jó kategóriába írom..

Nagyon régóta rettegek a pókoktól és néhány rovartól, gyerekkoromban természetesnek tűnt, de mostanra katasztrofális a helyzet. Tényleg képes vagyok pánikolva kiszaladni, sírni vagy teljesen lefagyni a félelem miatt. A családom ezen gúnyolódik és nevet, nem esik jól mert a depressziómat se kezelik normálisan.

Persze túlreagálom a szituációkat, azonban nem tudok ellene mit tenni! Akárhányszor próbálok megölni egyet, elkap a félelem és inkább átmegyek egy másik szobába szorongani. Folyamatosan ezzel égetnek a barátnőim vagy más emberek előtt, pedig tudják hogy számomra ez kínos és nevetséges módon érzékeny téma. Nyilván nevetnek ezen, mert hát ki fél tizenhet évesen a pókoktól…:(

Néha túlérzékenynek hiszem magamat, mert az ilyeneken is képes vagyok napokig megbántva lenni.

Mit tegyek ezügyben? Hiába figyelmen kívül hagyom őket, hallom ahogyan rólam beszélnek.



ma 18:32
 1/7 anonim válasza:

Megértelek.

Én is ilyen vagyok, csak már 37 éves.


Nekem van egy rovar ami a rémálmom.

Egyszer, kb. 10 éve a volt férjem munkából szaladt haza egy ilyen miatt…

Mikor megláttam a fürdőszobában, pár pillanatra elájultam és beborultam a zuhanyba, az üvegajtón keresztül.


A kevésbé intelligens emberek gúnyolódnak ilyen dolgokon, nem tudsz velük mit kezdeni. Ne hibáztasd magad, teljesen biztos, hogy nekik is van olyan amitől rettegnek, csak épp nem az életük része (pl. kígyó, egér, stb.).


Fel a fejjel! 🙂

ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kitartást kívánok, nem egy leányálom félni! :(

ma 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért félsz tőle ? Ezen kellene elgondolkodnod, és azon, hogy annak a félelemnek nincs racionális oka. Vannak nyilván veszélyes pókok, de ez Magyarországon nem igen jellemző, nem gyakran halljuk, hogy valaki emiatt hal meg/betegszik meg. Egy légycsapóval le tudod csapni, de nem igen jönnek közel az emberhez sem. El vannak a saját fészkükben, hogy ne kelljen közel menned, javaslom a porszívót vagy a seprűt, jó hosszú a nyelvük.
ma 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A félelmem valóban irracionális, de ezügyben sajnos sokat nem tudok tenni, pedig többször álltam neki pókot ölni. :(
ma 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
De mitől félsz ?
ma 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Attól, hogy rám mászik miközben alszom, megcsíp vagy beférkőzik a fülembe, számba, stb.

Tiszában vagyok azzal, hogy ezek közül egy sem történne meg.

Mégsem tudok megszabadulni a pókiszonytól.

ma 19:46
 7/7 anonim válasza:

Én is kb. ezektől (1-es vagyok).


És, hogy megtááámad 🤣😬😞

ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!