Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha homoszexualitást nem egy...

Ha homoszexualitást nem egy hibás gén okozza?

Figyelt kérdés

Próbálok a végére járni ennek a történetnek de rengeteg egymásnak ellentmondó vélemény és információ meg érv van ezzel kapcsolatban.


Álltalánisan elfogadott érv az LMBTQ emberek között vagy azok egyenjogúságáért küzdő aktivisták vagy politikai influenszerek között hogy valaki melegnek születik és nem tehet róla hanem ez olyan mint pl valakinek a szeme színe. De sokszor arra kérdésre hogy van e akkor ilyen gén ami ezt okozza már nemleges a válasz. Ez akkor már ellentmondásos. De a lényeg hogy szerintük senkiből nem lehet csak úgy meleg teljesen mindegy mit lát tapasztal gyermekkorban ezt nem lehet befolyásolni. Ha viszont nincsen ilyen gén akkor viszont mégiscsak a környezet számít. Ha viszont a környezet számít akkor számít a nevelés is. Ha viszont az is számít akkor eljutunk oda hogy az is lényeges milyen példát lát a szüleitől egy gyermek.



Csak a félreértések elkerülése végett:


Nem, nem vagyok se náci mihazánkos, se fideszes, elítélem a lopást és a korrupciót. És kormányváltást szeretnék. És alapvetően a melegekkel sincsen semmi bajom. Ettől még a téma szerintem adott és feldolgozatlan. Sok ellentmondást tartalmazó téma amiről érdemes beszélni.


ma 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Egyetemi oldalakon nézzed a kutatásokat, ahol foglalkoznak vele, ne búlvár, vagy közösségi oldalakon.


Ha létezik egy ilyen jellegű mutáció akkor az nem hibás gén, az márt jelent, hanem egy változat.

ma 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Hagyd,ne magyarázkodj. Aki érti,az érti, aki meg nem,az úgyis csak beszól.


Szerintem ebben a kérdésben sajnos mindig az aktuális politika fog dönteni. A valós igazságot sosem fogják elénk tárni, hogy környezet/gének/nevelés okozza. Mert nem ez a politikai érdek.


Felhasználják őket pénz ellenében politikai célokra. Sokan meg bele is mennek 5 perc hírnévért és ismertségért cserébe az LMBTQ emberek közül.


Szerény véleményem szerint gének+környezet+nevelés. De ez ÉN vagyok.


Nem véletlen, hogy sok gyerekkorában szexuálisan zaklatott ember felnőtt korában a gyerekek felé fordul!

(Megjegyzem: NEM MIND!!!)

ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Én úgy tudom hogy a más szexuálitást nem gének hordozzák, hanem a terhesség alatti más hormonszintek. A magzatot ha túl sok tesztoszteron lepi el, akkor lány létére fiúnak érezheti magát vagy lányokhoz vonzódhat később. Ha a fiú magzatot túl sok ösztrogén, akkor meg nyilván fordítva. Még vagy 10 éve egy középiskolai emelt biológia órán néztünk erről egy ismeretterjesztő filmet, de nem tudnám megmondani mi lehetett a címe.


Aztán hogy ezt azóta cáfolták vagy igazolták azt nem tudom.

ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez a kérdés téged komolyan érdekelne és nem provokációnak szánnád, akkor nem a gyakorin folytatnál tudományos kutatást. "De sokszor arra kérdésre hogy van e akkor ilyen gén ami ezt okozza már nemleges a válasz." Ez csúsztatás és hamis.

[link]

ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nincs és soha nem is lesz teljes tudományos magyarázat, de például tagadják a génhibát és a mentális betegséget is.
ma 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Ha ez a kérdés téged komolyan érdekelne és nem provokációnak szánnád, akkor nem a gyakorin folytatnál tudományos kutatást. "De sokszor arra kérdésre hogy van e akkor ilyen gén ami ezt okozza már nemleges a válasz." Ez csúsztatás és hamis."



Gyere le te jó Isten... Honnan tudod hogy én mit és hol néztem meg eddig vagy jártam utána?

Egyébként ha megtettem ezt ha nem tettem és kizárolag itt kérdeztem volna meg a GYK-n sem hiszem hogy bárminemű eredendő bűnt követtem volna el hiszen nem vagyok sem orvos sem tudós sem senki.csak egy átlag ember aki érdeklődik. Ilyesformán az sem egy unortodox cselekmény ha esetleg csak itt megkérdeztem.


Viszont ha már ilyen jól tudsz kategorizálni akkor én meg téged teszlek be ide: Az agresszióddal és a hisztériáddal erősíted azon emberek táborát akik nem jutottak még el olyan értelmi szintre hogy egy ilyen darázsfészek jellegű témával lehessen velük kulturaltan vitázni. Pontosan ugyan ilyen alakok teszik lehetetlenné pl a fegyvertartásról vagy az abortuszról vagy a bevándorlásról stb témákról szóló vitákat. Szerintem meg húzz a francba innen ha nem tetszik a kérdés és csak kötekedni tudsz :)

ma 15:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a politikusoknak vagy a médiának kell, ilyenekben helyretennie a dolgokat. Biokémiai, fizikai kémiai... folyamatok értelmezését se ilyen helyekről várjuk.
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Nem a politikusoknak vagy a médiának kell, ilyenekben helyretennie a dolgokat. Biokémiai, fizikai kémiai... folyamatok értelmezését se ilyen helyekről várjuk."


Ezt a többség nem is gondolja így. De jelenleg rengeteg ellentmondas van valódi kutatási szinteken is. Nem tudják pontosan miért van. Így viszont igen mindenki találgat és próbal választ keresni rá, ki ezt ki azt.

ma 15:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok kutatásnál elméletek vannak azokat igazolják vagy cáfolják ha tudják.


Igényes kutatásnál nem csak egy lehetőséget néznek, főleg amikor valaminek a kialakulási okát nézik.


Pl. az atomokat is még mindig nem teljes a kép mi alkotja, de sok elmélet futott ami megbukott, és kellett a tudomány fejlődéséhez

ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!