Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez a betegség/állapot?

Valaki : kérdése:

Mi lehet ez a betegség/állapot?

Figyelt kérdés

Illető saját elmondásai

Utálja a valóságot, sorozatokba, játékokban találja meg a boldogságát

Nap közben is ilyenek mennek a fejében

Barátja van pár, de nem szereti az emberi társaságot, elfelejt nekik hónapokig írni

Számára elképzelhetetlen, hogy a barátnőjének mondjon egy bókot, esetleg egy romantikus mondatot

Amikor én mondtam, hogy emberi kapcsolatok nélkül szerintem elég rossz élete lesz, magànyosan fog meghalni, akkor neki ez valahol tetszett (mert akkor is lesznek sorozatok)

Nekem ötletem sincs, mi ez, de biztos van neve



ma 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintha csak magamról olvasnék :D De tényleg!


- Utálom a valóságot, sorozatokba nem nagyon, játékokban annál inkább találom meg a boldogságomat. Én ráadásul történeteket is írok, amikben / amikkel szintén a valóságból szabadulok el.

- Nap közben is ilyenek mennek a fejemben, egyfolytában

- Feleségem van, de rajta kívül elmondhatatlanul RÜHELLEM az emberi társaságot. Leírhatatlanul. Utálok és nem is tudok valami jól beszélgetni, minden társaságból igyekszek mihamarabb elhúzni. Ha látogatóba megyünk rokonokhoz is már az első perctől kezdve az órát nézem hogy meddig kell még maradni. (Nem szép, nem szép, de ez az igazság.)


Hát én 29 (F) vagyok most, és elmondhatom, hogy 0 barátom van. Szó szerint. Fiatal koromban mindig volt 1-1 "kedvenc emberem" akivel beszélgettem, nemtől függetlenül, de mióta feleségem van ez a "kedvence ember" az asszony lett. Nem tartom a kapcsolatot senkivel, engem se keres senki, tényleg még haveri szinten sem állok senkivel sem.


És én ezt egy szép és boldog életként élem meg :D Nekem ez nagyon, nagyon jó. Sose szerettem a barátokat mert úgy éreztem hogy "tartozok nekik" a figyelmemmel, hogy viszonozzam a keresésüket, jó szavaikat, ilyesmi. Ez sem egészséges felfogás, tudom.


De azok alapján amiket leírtál, szerintem neki is szép és boldog élete lehet majd így. Mindenkinek más a jó. Ő ilyen, és kész. Majd megváltozik ha változik, de ha nem, hát akkor így lesz majd boldog.


A jelenség nevére kérdeztél rá.


Én magamat egy igen szélsőséges "introvertált" emberként jellemezném, nem kicsi antiszociális beütéssel.


Amúgy ismerek is olyanokat, mint én, és mint amit leírtál. A környezetemben elég sok ilyen ember van.


Szerintem a helyzet az hogy a technika fejlődésével, hogy jöttek ezek a TV, számítógép, játékok, nagyon sok ilyen ember lett. Talán mert szimplán egyszerűbb és könnyedebb lehetőséget kínálnak ezek a szórakozásra mint az emberi kapcsolat, talán azért mert függőséget okoz, ezt nem tudom.


Ez az emberiség történelmében egy új jelenség szerintem. Ez előtt ugyanis nem volt ennyire egyszerű ennyire erős impulzusokat generáló, emberi társaságot ilyen hatékonyan helyettesíteni tudó dologgal élni. Régen talán az emberi társaság volt az igazi, fő szórakozási forma. Maximum rádiója volt az embereknek.


Viszont érdekes az is, hogy a mai gyerekek már 4 éves kortól is a tabletet meg a telefont tartják a kezükben. Láttam már nem egy olyan kisgyereket akik inkább töltötték így az idejüket, mint az utcán a többi gyerekkel, vagy a szabadban.


Egy kérdés: fiatal korában is volt már számítógépe, TVje? Gyerekként is inkább ezekhez fordult?

ma 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, gyerekként is

Itt én szeretnék az asszony lenni, de nehéz :(

Ilyen mondatok mellett, mint pl. hát nem vagy 100%-os, de azért szeretlek

Vagy “valamilyen szinten” elképzelt már velem jövőt, de “fél tőle”, ne aggódjak, “lehet, hogy majd elnyomja”

ma 07:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen régóta vagytok együtt?
ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!