Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel pszichiáter tud valamit...

Ezzel pszichiáter tud valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Mindig is sokat fantáziáltam, almodoztam. Azonban az utóbbi időben azt hiszem kezdem elveszíti az egyensúlyt.

Sokszor volt, hogy film vagy regénykarakterekről álmodoztam, beleszőve magam a történetbe. Ritkábban valós személyekről. Ez eleinte nem volt zavaró, alvás előtt vagy éjjel álmomból felébredve csináltam.

Aztán már kb minden olyan pillanatban, amikor egyedül voltam. Nem tudtam olvasni, megnézni egy filmet, mert olyankor is csak a képzelt romantikus világomat szőttem tovább. Aztán már sokszor akkor is, amikor a gyerekeimmel játszottam. És feszült lettem, ha valami megzavart.

És ez csak még rosszabb lett, amikor az egyik fiatal, jóképű kollégám lett a történet főszereplője. Állandóan rá gondolok, ha egy percem is van, amikor nem kell koncentrálni valamire, már a fejemben pörgetem a mi titkos szerelmünk történetét. És a minap azon kaptam magam, hogy kezd összemosódni a képzelet és a valóság. Reggel mikor munkába beérve csak ketten voltunk a liftnél, meg akartam ölelni, amikor a kis hang a fejemben megszólalt, hogy amire gondolok, az nem a valóság. A valóság az, hogy szinte alig kommunikálunk és nagyon csapja a szelet az egyik fiatal kolléganőnek. Akivel amúgy utálok együtt dolgozni azóta, hogy kezdenek közelebb kerülni egymáshoz. Pedig kedves, segítőkész, jófej lány.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek, hiába próbálom elterelni a gondolataim. Mintha a fantáziavilág beszippantana és nem tudnék szabadulni. Szívem szerint egész nap csak aludnék és álmodnék. Holott gyönyörű családom van a valóságban, akiket imádok.


ma 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Meg kellett volna ölelned. Biztos örült volna neki
ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Egy próbát bizony megér a pszichiáter, hogy kiderüljön mitől csúszol ki a realitásból.
ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!