Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citaprámot szedte valaki?

Citaprámot szedte valaki?

Figyelt kérdés
Citalopramot vagy citaprámot szedte valaki? Mire szedte? Segített? Mennyi ideig szedte? Szorongasra jó szerintetek?

szept. 20. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyannnyira hatásos mint bàrmelyik másik SSRI antidepresszáns.
szept. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szedtem 10 évig, utána kihagytam egy évet, most megint szedem 4 hónapja. Rájöttem, hogy fél szem is elég, ugyanaz a pozitív hatás, de kevesebb mellékhatással.

Szorongásra szedem, jelentősen használ. Viszont fáradékonnyá tesz. Meg van még pár egyéb mellékhatása, de olyan a munkaköröm, hogy szorongóként muszáj szednem.

szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2

Más fajta ssrit is próbáltál vagy csak a citapramot?

Mennyi mgot szedtel belőle?

szept. 22. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Mást nem használtam, elsőre eltalálta a doki. Frontint szedtem néhány szemet anno, amit pszichológus adott, az nagyon nem vált be nekem.

A standard adag 20 mg (ilyen kiszerelésben lehet kapni), én egy fél szemet szedek (azaz 10 mg).

Megszokási idő 2-3 hét, közben ha vannak egyébként öngyilkossági gondolatok, felerősödhetnek. Nem kell megijedni.

szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amikor beveszed nem szedál le? Energikusabb vagy? Nekem is szorongásra kell
szept. 22. 15:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem szedál le. Nem tesz energikusabbá se. De mégis olyan mintha "be lennék drogozva", nem szorongok az utcán, tömegben sem, vagy ha ki vagyok téve mások tekintetének. Viszont munka utánra elfáradok, kell még délután is egy kávé, ha még valami értelmeset szeretnék csinálni.

Neked szociális szorongásod van?

Még az is jellemző, hogy közönyösebbé, egykedvűbbé tesz. Stresszhatás így kevésbé okoz kilengést.

szept. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem fel nem dolgozott gyász miatti szorongásom van. Arra kellene.
szept. 22. 17:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja értem, a depresszión, átmeneti nehéz életperióduson is segíthet. A hit a szellemi síkban és a lélek halál utáni létezésében, segíthet az elfogadásban.
szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Abban én is hiszek. 42 éves nagyon rendes fiatalember volt, akit a felesége terrorizált és annyira gyötörte a fiú házáért, hogy ő a halált választotta. ( A nőnek már volt egy húsz évvel idősebb férfi és a fiú már nem kellett csak a háza. A fiú már teher volt neki. ) A nő már a temetés másnapján sárga ruhában sétált a szeretőjével. Ezt nehéz feldolgozni.ezt a szeretetlenséget. Küzdöttem a fiú életéért 8 hónapig, de végül elveszítettem. Azóta szorongok. Az unokatestvérem volt.
szept. 22. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem, sajnálom, hogy ilyenek történnek. :(

Aki halálba kergette felelni fog a tettéért. Én hívő vagyok és az öngyilkosságot nem tartom olyan bűnnek, ami megbocsáthatatlan, én magam is voltam többször az életben nagyon közel hozzá.

szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!