Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki ismer ilyen személyt?...

Valaki ismer ilyen személyt? Lentebb kifejtem.

Figyelt kérdés

Egy projekten dolgozom és olyan mentális betegséggel küzdő személyt keresek, akinek vannak rajzai, versei stb..

Elsősorban skizofrén, borderline személyiség zavaros vagy bipoláris személyiség zavaros személyeket keresnék.

A célom az, hogy ezeken az alkotásokon keresztül mutassam be ezen betegségek egyikét továbbá azt, hogy ezek az emberek is emberek, mivel gyakran találkozok előítéletekkel a mentális betegekkel szemben.



ma 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A hivatásos művészek minimum harmadánál van valami gixer, szóval nyugodtan keress a profik között.
ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Az előítéletek sajnálatos tapasztalatokon alapulnak.
ma 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

És hogyan működik a projekt? Hiába fest valaki szép képeket, attól nem lesz kevésbé ijesztő számomra, amikor azzal fenyegetőzik, hogy megöl vagy saját magát.

Sajnos, akinek volt már a közelében (akár család, akár baráti társaság) mentális beteg, az tudja, hogy nem egyszerű, mindenki életét tönkre tudják tenni a környezetükben. Főleg azok, akik el sem ismerik igazán, hogy betegek, és nem veszik komolyan a kezelést, gyógyszereket.

ma 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kifejezetten ilyet simán találsz, vannak is olyan művészek, akik a saját mentális betegségeiket., nehézségeiket dolgozzák fel, tematizálják az alkotásaikban. vannak erre szakosodó projektek (pl. Mélylevegő Projektnek volt, ha jól emlékszem) is.


Viszont nekem ezzel személyesen nagyon rossz tapasztalataim vannak. Vigyázz magadra a folyamatban, mert pikkpakk, minden előjel nélkül benne találod magadat olyan helyzetekben, amik már messzemenően kimerítik a bántó viselkedés fogalmát.

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Naiv vagy még. Vigyázz magadra.
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
3.: Azért nem minden mentális beteg teszi pokollá a környezete életét. Egy enyhe depressziós, vagy szociális fóbiás sokszor békés, nyugodt ember. Viszont egy borderline vagy egy skizofrén, vagy egy pszichopata már rázósabb eset.
ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5.: Miért naivozod le? Egy pszichiátert is annak tartasz, mert foglalkozik velük?

Nyilván sok mindenre fel kell készülni egy borderline környezetében, de azért lehet vigyázni magunkra.

ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Azért naiv, mert neki nincsen meg az a háttere, ami egy pszichiáternek, aki tudja, mi a dörgés. Szegény személyiségzavarosokat báncsák! Meg kell őket menteni! Na majd a képek meg a versek bebizonyítjak, hogy ők csak a környezetük ártatlan áldozatai.

Pont erre vár a sok ragadozó meg energiavámpír. Legalább nem mondhatom, hogy nem szóltam.

ma 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Sok sikert...


Nem tudom elképzelni, hogy valaki megosztja egy idegennel azokat a műveit,amik a betegsége kapcsán születtek.


De lehet, csak magamból indulok ki.

Én CSAK a pszichológusommal és a pszichiáteremmel osztottam meg ezeket. Képtelen lennék elviselni,hogy vadidegenek beleolvassanak. (Versek plusz egy regényt is elkezdtem).

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Hm, lehet elég lenne lepaktálni egy pszichológussal vagy pszichiáterrel úgy, hogy mindenki, aki bele kell nézzen, titoktartási szerződést ír alá nála, mert full nem kerülhetnek ki a rajzok, írások. Érdemes utánaérdeklődni, hogy van-e erre lehetőség. Esetleg rég halott betegek anyagaiból lehetne óvatosan szemezgetni.
ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!