Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni a pánikbete...

Ki lehet gyógyulni a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
2 éve pánikbeteg vagyok. Jövő héten kezd el kezelni pszichiáter. Igen, hibás vagyok nagyon, hogy eddig nem fordultam segítségért. Bíztam magamba, hátha le tudom győzni egyedül, de hiába.

szept. 17. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen
szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Szép lassan.

Kb annyi idő alatt, mint amennyit elpazaroltál a tétlenséggel.

szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

természetesen ki lehet gyógyulni. nekem 2022-ben kezdődtek a rohamaim, 2023-ban már gyógyszer kellett, hogy ki tudjak mozdulni, de amellett el tudtam menni a legtöbb helyre

(gyógyszert csak akkor ajánlom, ha a doki nem lát más megoldást, és felügyeli a rászokást, mert nem mindig csak kedvező hatása van!).

idén január óta csak egyetlen egy rohamom volt, az is mostanság, mert erre az időjárásra érzékeny vagyok. június óta pedig gyógyszermentesen élek, és azóta már nyaralni is voltam, amire pl. tavaly ilyenkor gondolni se mertem volna, még gyógyszer mellett sem.


akarni kell, és fokozatosan visszatérni azokhoz a helyzetekhez, amik okozták a rohamot. ha nem szorongsz az emberektől, akkor tudom ajánlani a csoportterápiát is, nekem sokat segített visszaszokni a mindennapokba, hogy emberek között voltam, de ez nagyon változó, és nagyban a csoport többi tagjától függ. és tudd, hogy nem vagy egyedül! lesznek jobb, rosszabb időszakok, lesz, hogy egy ideig nem lesz új elért cél, de pont ezért kell úgy haladnod, ahogy érzed. sokan voltunk már úgy, ahogy Te, és az első lépést, hogy segítséget kértél, már meg is tetted.


hajrá, sok kitartást!!

szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!