Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a pszichiáte...

Hogyan mondjam el a pszichiáternek, hogy öngyilkossági gondolatok kínoznak?

Figyelt kérdés
Nem mertem elmondani, mert olyan önsajnáltatósnak hangzik azt mondani, hogy 'meg akarok halni' de mégis ez az igazság. Vagyis inkább olyan rosszul érzem magam motiválatlannak, örömtelennek, hogy így nem látom értelmét élni. És ha elviselhetetlennek érzem a lelki fájdalmat érzem a késztetést, hogy magamba szúrjak egy kést pl. Tettem már utalást a pszichiáternek de konkrétan nem mertem elmondani, hogy mindennap eszembe jut az öngyilkosság gondolata. Szóval nem tudom, ti hogyan fogalmaznátok meg? Vagy aki volt hasonló helyzetben mit mondott, hogy komolyan is vegyék ne önsajnáltatásnak higyék?

szept. 16. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén...

Ha nem nyílsz meg teljesen, a saját gyógyulásod gátolod.

Kitartást! 🤗

szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%
Valóban önsajnáltatás. Ha komolyan gondolnád már megtetted volna, és nem ide írogatnál. (Ráadásul attól hogy magadba szúrsz egy kést, még meg sem halnál.) Van valami valódi önsértő tevékenységed, legalább vagdosod magad? Úgy komolyabban vehető lenne.
tegnap 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!