Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vérnyomás kiugrás vérnyomáscsö...

Vérnyomás kiugrás vérnyomáscsökkentő gyógyszerek mellett is? Főleg éjjel elalvás után. STRESSZ OKOZZA? mit tegyek már?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék kérni,ha esetleg valakinek előfordult ilyen probléma. Bocsánat, ha hosszú lesz.

Probléma: Szedek három féle vérnyomáscsökkentőt. Reggel Talliton 12mg, Telmisartan 20mg, Este Talliton 12,5, Telmisartan 20 mg és most már az Amlodipin 0,5 is.

Azért kezdték felírni még a vírus alatt 2020-ban ugrott ki 180/103-ra, maradt 155 /néha és mondta a Háziorvos, hogy csökkentő. Apum meghalt a vírusban sajnos akkor, nekem is kórház a vírus miatt, tüdőgyulladással stb. A Talliton volt az első, majd a kiugrások megszűntek, ahogyan egy kis boldogság jött, de az ment is még két éve. Tavaly októberben ismét kiugrott többször, a kardiológus a Telmisartant írta hozzá. Egy darabig jó volt, majd most májusban ismét ki, már többször és főleg éjjel elalvás után 1-2 órával pont kiugrik 177/108-ra is,erre kelek ,hogy a szívem kiszakad. Jött hozzá az a magas pulzus is néha. /követte egy kiszakadt gerincssérv a nyár elején/ Ám szinte mindig éjjel ugrik ki. Már aludni sem merek. Most kaptam egy hónapja az Amlodipint ezek mellé estére emiatt. Amúgy maga a vérnyomásom hónapok óta 100/60, sőt van, hogy 91/53/50 -is, annyira leviszik. Ám hirtelen kigurik éjjel elalvás után 1,1,5 órával. Sőt most már napközben is, ha kicsit idegeskedem, zenét hallgatok vagy csak konkrétan felhúz valami.Nagyon sok a stressz az életemben, válni szeretnék, két hónapja kiszakadt gerincsérvem van, a nyarat ágyban és az fizikón, gyógytornán töltöttem, semmi pihenés, mert gyermekemet nem szeretném elhanyagolni, a munkám állandó nem lehet benne pihenést tartani, nincsen helyettesítőm.


1.Első kardiológus még a vírus alatt mondta, hogy nem tud mit tenni a kiugró vérnyomással, arra nincsen semmi. Így váltottam.

2. Azóta lévő kardiológus kezel fél-egy évente kötelezően mitralis miatt is és emiatt. Ő azt mondta októberben, hogy uhhh stroke-t kapok majd, így felírta a Telmisartant, majd most augusztusban azt mondta, hogy az éjjeli 166/104 még nem életveszélyes, még októberben az volt,de jött az Amlo.

3. Háziorvos szerint ezek jó gyógyszerek, sőt kis adagok, a tüneteim a stressz okozzák. A kardiológust direkt kérdeztem, ő szerinte a napközbeni stressz nem jöhet ki éjszakai vérnyomás kiugrásban, de nem tudja mitől van. Én gondoltam még az alvási apnoéra, majd lesz vizsgálat.


Kérdezem, hogy van tapasztalat, hogy három gyógyszer mellett hogy a fenébe lehet ekkora vérnyomás kiugrás éjjel???? /nappal is ritkán/ Nem azért vannak a gyógyszerek, hogy még Stressz ellenére se engedje ezt ekkorára? Már halálfélelmem van egész nap és estére, főleg mikor egész nap 100/60/56.... konkrétan kiesik a mellkasom amikor felmegy és egy orvos sem tud a három közül megoldást.

A STRESSZ okozhat ilyet? Mit tegyek már? Nappal ha pl. idegesebb leszek pl. egy zenét hallgatok és álmodozom rá, azonnal kiugrik 160-ra és elájulok szinte.... Az elmúlt húsz év csak stressz volt a magánéletem miatt, ezért válnék már, de azért három gyógyszernek nem szabadna ezt engednie!


Van akinek emelett sem múlik el? Emelni az adagom, levisz alacsonyra, a pulzusom fekve 48 már most. Igaz most két hónapja a gerincsérv miatt nem mozoghatok csak gyógytornát, mondta az orvos, hát ez az ördögi kör. Nem vígasztal.


Vagy túl stresszelek? Már hova menjek? Vagy valamilyen tanács? Vagy csak megnyugtatás. Most éjjel is felment ezért írom a kérdést, mert már kivagyok.


Köszönöm és elnézést, hogy hosszú lett! Kiírtam magamból.



szept. 15. 09:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet stressz és az valóban igaz, hogy az éjszakai magas vérnyomást nem stressz okozza.


Viszont a kérdés, hogy honnan tudod, hogy éjszaka kiugró/magas a vérnyomásod? Mert ha onnan, hogy felébredsz éjjel 2-kor és rámérsz, majd kijön egy magas érték, az ugyanúgy lehet stressz.


Ergo az csak akkor hiteles, ha 0-24-es vérnyomásmérő van rajtad, alszol, normális alvási ciklusaid vannak és ennek ellenére magas a vérnyomásod alvás közben.


Ha lefekszel aludni, felkelsz 2 óra múlva és rámérsz (már alapból stresszelsz, hogy magas értéket fogsz mérni), pörög az agyad, akkor nyilván magas lesz. Itt az a kérdés, hogy mikor valóban alszol és nem vagy "tudatodnál", akkor milyen értékek vannak. Ha akkor rendben van, akkor egyértelműen stressz.

szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2,7,9 vagyok. Igaza van a 11-nek: már a vérnyomásmérés gondolatától is felmehet a vérnyomásod. Próbáltad a Valerianát?
szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A Valerianát nem próbáltam még, a kolléganőm igen, de neki felugrott a pulzusa tőle és így nem mertem, mert azom is kiugrik.

Arra kelek, hogy rosszul vagyok, szédülök, többször magas a pulzusom és igen megmérem ezek miatt és magas. Azóta volt rajtam gép otthonra és kimutatták ,hogy középsúlyos alvási apnoém is van, így most azzal majd be kell feküdnöm az egyik kórházba egy éjszakára, ott kimutatta, hogy pont akkor emelkedett a pulzus-vérnyomás mikor kihagyott a levegőm. Ám nappal is felugrik, azt mondták, ez már az éjszakai apnoé következménye. Uhh volt rajtam többször ABPM -de óránként mér 22 óra után és pont akkor nem mérte mikor felment éjjel és szédültem, vagy pont akkor nem ébredtem arra, hogy rosszul vagyok. Alapból jók az értékek amikor alszom az ABPM-en. :)

tegnapelőtt 15:27
 14/16 A kérdező kommentje:
Az is baj, őszintén, hogy most már szerintem rá is félek nagyon és emiatt estére, éjjelre már annyira elfáradok és rá stresszelek, hogy amiatt is felmegy. Meg már pánik is, van olyan, hogy eszem, tévézem és puff fel a pulzus magasra,pedig nem csinálok semmit. Ilyen a barátnőimnek volt és mondták, hogy ez már pánik lett így. Csak rossz rosszul lenni, és már előre félek.
tegnapelőtt 15:32
 15/16 anonim ***** válasza:

" Uhh volt rajtam többször ABPM -de óránként mér 22 óra után és pont akkor nem mérte mikor felment éjjel és szédültem, vagy pont akkor nem ébredtem arra, hogy rosszul vagyok. Alapból jók az értékek amikor alszom az ABPM-en. :)"


Akkor viszont stressz.


Lehet, hogy akkor ez az apnoé miatt van, de például létezik éjszakai pánikroham is, aminek pontosan ez a jellemzője, hogy arra ébredsz, hogy a szíved majd kiugrik meg szédülsz, stb.


[link]


De ha önmagában alvás közben jók az értékek, akkor az nem szív/keringési rendellenesség.


Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust, esetleg pszichiátert és neki is elmondanám ezeket a dolgokat.


Te magad írtad, hogy stresszes életet éltél/élsz, szedhetsz 5 fajta vérnyomáscsökkentőt is, ha a gyökér ok nincs kezelve.


Ráadásul most már rá is vagy pörögve, tudat alatt is idegesít, csekkoldatod a pulzusod, mindenre ki vagy élezve amit érzel a testedben, ergo a pszichiáter már csak azért is szükséges volna, hogy ne csapjon át hipochondriába (bár már így is benne vagy szerintem).


Felejtsd el a Valeriánát, ha az agyadban felborultak a kémiai folyamatok, azt csak pszichiáter segítségével tudod rendezni, és ha az meg lesz, helyreáll a vérnyomásod is.


Kardiológusnál voltál, gondolom rendben talált mindent azon túl, hogy magas a vérnyomásod, ha ennek ellenére is ilyen értékeket mérsz, az pszichés probléma lesz szerintem.

tegnapelőtt 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvost a Valerianáról.

Saját tapasztalat: ha kicsit magasabbat mérek pl. 140-et, aggódni kezdek, tíz perc múlva újra mérem, akkor már 160, és megy ez még feljebb is.

De ha szorongás/aggodalmaskodás helyett elfoglalom magam mással, Böngészek pl. a telefonon, és úgy mérem újra, akkor már csökken. Szóval a szorongás nagyon fel tudja vinni.

Közben utánanéztem: a Valeriana nyugtató hatású, de néhány esetben szívritmuszavart okoz, attól megemelkedhet a pulzus. Kolléganődnél ez történhetett, de ez nagyon ritka.

tegnapelőtt 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!